19 Листопада 2020
Новини

Пожежі на Луганщині: у ДСНС - обшуки

Пожежі на Луганщині: у ДСНС - обшуки

У Головному управлінні та інших структурних підрозділах ДСНС в Луганській області відбулися санкціоновані обшуки.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Причина – розслідування справи про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки під час пожеж на Луганщині.

Слідство встановило, що однією з головних причин пожеж було системне розкрадання пального під керівництвом обласного управління ДСНС. 

За інформацією Бюро, майже в кожному структурному підрозділі управління за вказівки керівництва купили спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів. Їх використовували для маніпуляцій з пробігом спецтехніки. Його завищували, а пальне розкрадали.

У результаті в управлінні ДСНС не було достатнього резерву паливно-мастильних матеріалів. А це призвело, що спецтехніка для гасіння пожеж під час виникнення масових пожеж на Луганщині не змогла вчасно виїхати на місця займань.

У ДБР наголосили, що корупційні дії посадовців ДСНС призвели до загибелі людей, знищення споруд, будинків та лісових масивів.

Також слідство вивчає обставини організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.

Обшуки, за інформацією відомства, пройшли 17 листопада.

У Луганській обласній прокуратурі розповіли, що під час обшуків вилучили

  • прилади;
  • документацію з обліку та використання паливно-мастильних матеріалів і транспортних засобів, а також щодо організації заходів із ліквідації пожеж.

Крім того, допитали посадовців і призначили низку судових експертиз.

Ув’язнення терміном від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів (4 250 – 12 750 гривень).

Нагадаємо, у липні та жовтні 2020 року в Луганській області, на території, підконтрольній українській владі, відбулися масові пожежі. Внаслідок пожеж загинули 11 людей, ще 19 – травмувались, серед них – 3 працівники ДСНС.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: дснс, Україна, пожежа, луганськ, обшуки
В тему