13 Жовтня 2020
Новини

Луцьк отримав понад 16,5 млн гривень на відновлення пам’яток архітектури

Луцьк отримав понад 16,5 млн гривень на відновлення пам’яток архітектури

Виконавчий комітет Луцької міської ради отримав черговий транш ЄС у сумі понад 16,5 млн гривень на впровадження проєкту “Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Ці кошти буде спрямовано на завершення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури національного значення (монастир єзуїтів та башта Чорторийських з оборонним муром), на благоустрій, озеленення й освітлення прилеглої території, облаштування у підвалах колегіуму експозицій навчального процесу та лицарських обладунків ручної роботи. Також планується встановлення сучасного обладнання, що даватиме можливість відвідувачам зануритись у минуле за допомогою технологій віртуальної реальності та голографічних проєкцій.

Отриманню грантових коштів передував складний процес звітності та аудиту використання близько 10,4 мільйона гривень авансового платежу за проєктом, який виконавчий комітет Луцької міської ради отримав у 2019 році. Перевірка прийнятності витрат тривала майже півроку. Отримання чергового траншу стало результатом позитивної оцінки фінансового звіту, підготовленого командою проєкту у співпраці з Люблінськими партнерами.

Крім того, у зв’язку з об’єктивними обставинами, що виникли через карантинні обмеження та через труднощі в реалізації проєкту відповідно до попереднього календарного плану головним чином по стороні польського партнера (Адміністрація міста Люблін), додатковою угодою до грантового договору термін реалізації проєкту продовжено до кінця 2021 року.

Довідково:

Проєкт “Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” із загальним бюджетом 1,676 млн. євро, з яких 1,034 млн. євро отримає місто Луцьк, передбачає реставрацію башти Чорторийських, підвалів та частини фасаду монастиря єзуїтів в Луцьку, Готичної вежі у Любліні, а також інші заходи, спрямовані на промоцію цих архітектурних об'єктів та покращення туристичної привабливості історико-культурних пам'яток обох міст.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, туризм, Волинь, архітектура
В тему