17 Вересня 2020
Новини

У Раді близьким депутатів заборонили бути їх помічниками

У Раді близьким депутатів заборонили бути їх помічниками

У ВРУ ухвалили закон, який забороняє близьким родичам ставати помічниками-консультантами депутатів усіх рівнів.

Законопроєкт №2203 в цілому підтримали 252 народних депутати, - повідомляє 24 канал.

Зауважимо, що раніше нардепи наймали на роботу своїх близьких, вони могли отримати доступ до бюджетних грошей. Тож у цьому був ризик корупції.

Заборона поширюватиметься на:

  • народних депутатів України;
  • депутатів місцевих рад;
  • депутатів Верховної Ради АР Крим.

До ухвалення цього законопроєкту нардепи не мали жодних обмежень для того, щоб призначити собі в помічники-консультанти своїх близьких.

"Цей виняток, спеціально передбачений чинним законодавством для виборних посад та їх близьких осіб, призводив до низки історій з найманням до себе на роботу близьких осіб, які могли отримувати доступ до бюджетних коштів – і це, своєю чергою, призводило до корупційних ризиків та потенційних зловживань", – вказано у пояснювальній записці.

У документі вказано, що близькі особи – це чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідний і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, бабка, прадід, прабабуся, онук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько і мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач або усиновлений, опікун або піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: вру, депутати, Україна
В тему