4 Серпня 2020
Новини

Фокін погодився приєднатися до ТКГ

Фокін погодився приєднатися до ТКГ

Перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін увійде до складу української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу.

Раніше її очолив перший український президент Леонід Кравчук. Про це Фокін заявив у коментарі виданню "Гордон".

За його словами, рішення про участь у ТКГ далося йому дуже важко. І на те є багато причин.

"Зараз смартфон є у кожної дорослої людини, і соцмережі переповнено постами щодо нашого з Леонідом Кравчуком призначення до складу групи. Деякі люди образливо висловлюються, сміються щодо нашого віку тощо. Але я твердо вирішив погодитися", – наголосив Вітольд Фокін.

Він підкреслив, для нього за честь біля фіналу свого життя хоч чимось допомогти своїй Батьківщині.

"Для мене Батьківщина – це Україна та її Донбас, який я дійсно люблю. Він був, є і буде українським", – заявив перший український прем’єр.

Політик додав, що про таке рішення він оголосив напередодні, 3 серпня, на зустрічі з керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком. Власне від останнього до нього надійшла пропозиція брати участь у ТКГ.

"Він запросив нас разом із Кравчуком тиждень тому. Тоді я відповів, що для початку маю зустрітися з Леонідом Макаровичем сам на сам, з'ясувати позиції, узгодити точки зору. Тому що ТКГ – це не ристалище для дискусій. Там мають бути люди, які прагнуть досягти миру, а не створювати додатковий політес", – підкреслив він.

Фокін підкреслив, що результат розмови із Кравчуком його задовольнив.

"Ми обговорили всі проблеми і дійшли консенсусу щодо цілого переліку питань. Насамперед Кравчук, як і я, переконаний, що без компромісів не буває домовленостей. Що режим тиші в зоні розмежування – це крок до миру, але не сам мир. Є люди, які вважають, що це крок до капітуляції. Але вони не розуміють, про що говорять", – зауважив колишній український посадовець.

На його переконання, капітуляція – це зовсім інше, це коли одна зі сторін визнає, що зазнала поразки, складає зброю та погоджується на кабальні умови переможця.

"Нічого такого немає у випадку з Україною. Нічого такого не стоїть за рішенням про припинення вогню. Навпаки, це крок до перемоги", – підкреслив політик.

Також він висловив готовність разом із групою політиків відвідати окуповані райони Донецької та Луганської областей для проведення переговорів щодо врегулювання ситуації.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, донбас, Політика, війна на сході україни
В тему

Останні матеріали