8 Липня 2020
Новини

Чи розпустить Зеленський Верховну Раду

Чи розпустить Зеленський Верховну Раду

Депутати "Слуги народу" сумніваються у ймовірності розпуску парламенту. Попри те, партії готуються до можливої дострокової кампанії.

Про це пише 24 канал.

Чому Зеленському не вигідно розпускати Раду

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія переконує: ймовірність того, що президент розпустить Раду, складає менше 1%. За його словами, на перевиборах "Слуга народу" не зможе отримати такої ж переваги, як у 2019 році.

Як відзначив для 24 каналу політолог Тарас Загородній: якщо допустити, що парламент розпустили, то в "Слуги народу" однак найвищі рейтинги. Але вибори вже проходитимуть за відкритими списками, і провладна партія отримає максимум 150 мандатів. За партію влади завжди менше голосує, ніж за опозицію. Тому опозиційну частку отримають "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність".

Питання в тому, що виборці, які розчаруються в Зеленському, не хочуть при цьому голосувати за так звані старі партії. Тобто тоді виникне якась інша нова політична сила або й дві. Як тоді формуватиметься коаліція?– підкреслює Загородній.

На думку експертів, у такому випадку посиляться позиції проросійської ОПЗЖ. Як вважає політолог Володимир Цибулько,  кум Путіна Медведчук може стати навіть спікером. 

Кум Путіна Медведчук після дострокових виборів може стати спікером? / Фото Getty

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначає: є натяки, що це ігри найближчого оточення Зеленського. Зокрема, глави Офісу Президента Єрмака. Втім, він також вважає: якщо йти на перевибори, в "Слуги народу" не буде монобільшості. Відповідно контролю над парламентом і Кабінетом міністрів.

Стратегічно Зеленському не вигідні дострокові вибори. Головний аргумент проти – втрата контролю над парламентом і урядом, – підкреслює політолог.

Хто пройде в Раду, якщо вибори відбудуться зараз

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися наприкінці червня, за даними групи "Социс", в парламент мали б шанс потрапити 5 партій.

  • "Слуга народу" набрала би 26,6% голосів серед тих, хто визначився і піде голосувати;
  • "Європейську солідарність" підтримують 21,3% опитаних;
  • "Опозиційну платформу – За життя" – 18,6% опитаних;
  • "Батьківщину" – 7,3%,
  • "Силу і честь" Смешка – 5%.

Підстав для розпуску парламенту немає

На переконання експертів, юридичних підстав для розпуску Верховної Ради і проведення дострокових виборів також немає. Як розповів Тарас Загородній, відсутня політична логіка.

Є монокоаліція "Слуга народу". Суперечок щодо її розпаду немає. Якщо подивитися на результати голосування, то Зеленський точно має підтримку 200 депутатів. А далі, залежно від ситуації, знаходиться потрібна кількість голосів. За необхідності Зеленський добивається результату, – зазначає Тарас Загородній.

Рейтинг політичних партій в Україні / інфографіка

За словами Володимира Фесенка, Зеленському зараз краще зберегти контроль над парламентом і урядом. Рейтинги знижуються, це неминуче і відбувалося у всіх президентів України.

Рейтинги Зеленського і "Слуги народу" досить високі, але до осені ще знизяться. Але який сенс у дострокових парламентських виборах? При всіх проблемах, які є у фракції "Слуга народу", їх краще вирішувати так, як зараз це робить Зеленський, – через зустрічі з депутатами, – вважає Володимир Фесенко.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: володимир зеленський, слуга народу, вру
В тему