7 Липня 2020
Новини

У 5 районах на Волині затопило тисячі гектарів землі

У 5 районах на Волині затопило тисячі гектарів землі

У п'яти районах на Волині затопило сільськогосподарські угіддя. Місцеві потерпають від найбільшого за останні роки літього паводка. Під водою залишаються більше двадцяти тисяч гектарів паїв, пасовищ та людських городів.

Найгірша ситуація у жителів Шацького, Старовижівського, Любешівського, Камінь-Каширського і Ратнівського районів, повідомляє "Суспільне".

Заступник керівника регіонального Офісу водних ресурсів Ростислав Кравчук розповів, що загалом підтоплено 24 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь, частину житлових будинків і господарських споруд.

На Волині з берегів вийшли одразу кілька річок. Найбільші з них – Прип’ять та Стохід. Негода знищила урожай зернових, картоплі та городини.

Причиною падодку стала надмірна кількість опадів у червні, а також застаріла меліоративна система. За останню декаду червня випала подвійна місячна кількість опадів. Обласні чиновники наголошують, що меліоративну систему, яка побудована в 60-70-х роках, дуже довго не чистили.

Паводок на Волині

Ситуація у Заболотівській ОТГ

У регіоні підтоплено 70% присадибних ділянок, найбільше постраждали від літнього паводка жителі сіл Заболоття і Тур.

Голова Заболоттівської ОТГ Валерій Свіржевський наголосив, що від паводків будуть великі збиткию

На сьогодні майже 2,5 тисячі гектарів сіножаті, ріллі, зернових культур, картоплі підтоплено. Вода стоїть у хатах, – додав він.

Окрім того, з 14 шлюзів, які є у районі, 7 потребують капітального ремонту. Заступник голови райдержадміністрації Андрій Мельник додав, що це в межах 500 тисяч гривень тільки один шлюз.

Потрібно ремонт електродвигунів. Кожен такий коштує 25 тисяч. Еквівалент нам треба близько 3 мільйонів гривень, – підсумував він.

Місцеві підраховують збитки від негоди / Фото

Опади призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Волинській та Закарпатській областях. Найскладніша ситуація на Прикарпатті та Буковині.

Через стихію постраждали багато людей, доріг та місцева інфраструктура. Загинули 4 людини.

Для населення вже виділили уже 754 мільйони гривень. Для ліквідації наслідків негоди потрібно понад два мільярди гривень. Україна звернулася за допомогою до НАТО та ЄС.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: опади, Волинь
В тему