22 Червня 2020
Новини

Сьогодні в Україні День скорботи

Сьогодні в Україні День скорботи

Сьогодня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. 22 червня 1941 року почалася німецько-радянська війна. Це частина Другої світової.

Україна зазнала в ній найбільших втрат поміж усіх країн світу. Під час Другої світової війни загинуло від 8 до 10 млн людей. Понад 5 млн загиблих були цивільними, з них більше 1,5 млн - жертви Голокосту. 2,2 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Зруйнували та знищили 700 міст та 28 тис. сіл, пише НВ.

Протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. 35 місяців тривали активні бойові дії.

Крім Німеччини, злочини проти українців під час Другої світової війни, скоював і Радянський Союз. У Західній Україні зазнали репресій понад 500 тис. українців, які підтримували боротьбу за незалежність. Радянський Союз депортував 230 тис. кримських татар, вірмен, болгар та греків.

Відзначати День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни постановив указом від 17 листопада 2000-го президент Леонід Кучма.

20 травня 2011 року Верховна Рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання 22 червня. Відповідну постанову підтримали 299 депутатів. Було доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади та забезпечувати о 10:00 хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в установах та організаціях.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: цей день в історії, Україна
В тему