21 Червня 2020
Новини

День батька: привітання та як святкувати

День батька: привітання та як святкувати

День батька - це день, коли діти згадують про свого батька та вітають його. Це свято відзначають у багатьох країнах світу, а в Україні воно стало офіційним від 2019 року. Цього року цей день буде 21 червня.

Історія свята

У Німеччині та німецькомовних країнах (Австрія, Швейцарія, Ліхтенштейн та Люксембург) це свято з’явилось 1900 року, коли під час святкування Вознесіння у Берліні велика група чоловіків вирішила відокремитися із власною випивкою від основного суспільства. Національним святом та неробочим днем "День батька" став 1934 року. 

У США вперше День батька відзначили 1909 року, але національним це свято стало лише 1966 року. Рішенням президента Ліндона Джонсона третя неділя червня стала Днем батька.

Ініціаторкою свята 1909 року стала жінка Сонора. Ідея святкувати цей день прийшла їй у церкві. Там вона згадала про батька Вільяма Джексона Смарта, який виховував її та ще п’ятьох дітей після смерті матері. Її батько був ветераном громадянської війни, сім’я мешкала на фермі в Арканзасі.

Вона захотіла, щоб батько знав, яка він особлива людина для неї, тож запровадженням свята хотіла висловити йому всю свою вдячність та любов за все, що він для неї зробив. Жінка пішла до міськради та попросила запровадити це свято. Ідею схвалили, але національним це свято стало лише 1966 року

Коли свято в Україні

День батька в Україні офіційно визначений 2019 року, коли Кабінет Міністрів України схвалив Указ Президента України "Про День батька".

Запропонували ввести цей день в Україні представники МГО "Міжнародний Центр Батьківства", започаткувавши у жовтні 2006 року Громадську ініціативу "День Батька". 

На форумах громадські активісти обговорювали ідеологічну складову наявності такого свята. Там визнали, що для українського суспільства важливо повернутися до моделі доброго батька, що:

  • відповідає за збереження життя дитини від її зачаття;
  • у партнерстві з мамою бере активну участь у вихованні;
  • забезпечує сім'ю матеріально, але у такий спосіб, щоби був час на розвиток здорових стосунків в сім'ї;
  • виховує дітей на засадах високої моралі своїм особистим прикладом.
  • 2013 року впровадження Дня Батька стає одним із завдань виконання Державної цільової соціальної програми підтримки сім'ї
  • до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013 № 341.

Було розроблено проєкт Указу Президента України "Про День батька", який запропоновано відзначати щороку у третю неділю вересня. 

8 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив указ Президента "Про день батька", а 18 травня Президент України Петро Порошенко підписав цей указ.

Цього року цей день припадає на 21 червня.

Традиції на День батька

У багатьох країнах світу, як і в Україні, цей день проводять з родиною. Діти вітають своїх батьків подарунками та віршами.

В деяких країнах в День батька на одязі носять троянди. Червоні – якщо батько живий, білі – в пам’ять про покійного. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабезпечених батьків-одинаків.

Привітання на День батька

В день святковий цей, татусю,
Я вітаю від душі.
Хай від щастя тобі доля
Подарує всі ключі.
Буде хай міцним здоров'я,
Успіх хай в житті прийде.
Кожен день тобі хай радість
І натхнення лиш несе.
Ти прийми мою подяку
За підтримку і добро.
Погляд твій завжди дарує
Мені віру і тепло!

***
Тату мій милий, любий, хороший.
Дуже я хочу на тебе буть схожий.
Ніжний і добрий, мужній і сильний,
Розумний, веселий і супернадійний.
Обнімаю і цілую я тебе в свято
Ти найкращий в світі, мій хороший татку!

***
Спасибі тобі, тату, за щире тепло,
За людяність твою та невичерпне добро,
За руки твої робочі і безсонні ночі
За те, що ростили, за щедрий хліб на столі
Нехай Господь Бог тобі здоров’я і силу дає,
Зозуля сто років тобі в саду накує!

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: день батька, яке сьогодні свято, Світ
В тему

Останні матеріали