2 Червня 2020
Новини

У програму «Доступні ліки» додали нові препарати: перелік

У програму «Доступні ліки» додали нові препарати: перелік
Фото ілюстративне

У Реєстрі «Доступних ліків» - 7 нових препаратів.

Про це повідомляє НСЗУ.

1 червня оприлюднили наказ МОЗ № 1284, яким затверджений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації на 28 травня 2019 р.

З 246 лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки» 77 можна отримати безплатно. Це — на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру додані 7 нових лікарських засобів.

З 246 лікарських засобів 187 — для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами — амлодипін (33) та метформін (33).

З повним переліком ліків можна ознаймитися тут.

За словами в.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаби, наразі понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації.

А загалом вже виписали понад 14,38 млн е-рецептів.

Довідково:

Програма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безплатно, або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і працює за новими правилами — відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дає можливість людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепту. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

Найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

– 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;

– 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину — батьки малечі до 5 років;

– 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину — родина, де є діти від 6 до 17 років.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: ліки, Україна
В тему

Останні матеріали