Шахраї обдурюють довірливих ураїнців, називаючи секретні дані, доступні лише працівникам банку.
Шахрай телефонує як "представник служби безпеки Приватбанку" на мобільний телефон жертви, до номеру якого прив'язано додаток Приват24. Чемно вітається і звертається по імені. Здавалося б, нічого незвичайного. Однак далі починається неймовірне, пише видання UBR.
"Зателефонував чоловік, привітався з дружиною по імені, я був поруч. Представився службою безпеки Приватбанку і говорить: по вашій картці намагаються провести якісь операції в Розетці на 856 гривень", - розповів чоловік постраждалої.
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/budmaister_mob.jpg)
Що відрізняє цих шахраїв від звичайних - у них добре поставлена мова. Вони легко підбирають слова і використовують дуже дорогу гарнітуру.
"Мені як фахівцю відразу очевидно, що це не оператор контакт-центру, де дешева гарнітура, поламані дроти. Чутність чудова. Це дорогий хакінг", - розповів експерт Євген Успенський.
Шахраї володіють практично всією інформацією по банківській карті жертви. Представившись, вони задають питання, чи була транзакція по карті, 4 останні цифри якої називаються і дійсно збігаються з приватбанківською карткою цієї людини.
Коли жертва відповідає, що ніякої транзакції не робила, то аферист повідомляє, що була спроба несанкціонованого доступу до карти з боку невідомих зловмисників, у зв'язку з чим її необхідно терміново заблокувати.
Якщо клієнт сумнівається в словах "співробітника безпеки", той називає його кодове слово, зафіксоване в базі Приватбанку. Це відразу діє заспокійливо і розслабляє жертву.
Така схема більш небезпечна і містить нові нюанси. Зловмисники беруть кодове слово саме з реальної бази Приватбанку, а тому українцям рекомендується бути максимально уважними і не ділитися особистою інформацією з незнайомими людьми.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.