22 Травня 2020
Новини

«В нас професійне вигорання, адже важких пацієнтів багато», – український медик про COVID-19

«В нас професійне вигорання, адже важких пацієнтів багато», –  український медик про COVID-19

У Київській міській клінічній лікарні №9 лікар-анестезіолог інфекційної реанімації Володимир Лиходієвський розповів, що українським медикам доводиться працювати  у надзвичайно важких умовах. Отож, як  на лікарів України  вплинула пандемія коронавірусу?

В аудіокоментарі для ТСН Лиходієвський зізнався, що на них суттєво позначається як фізичне, так і моральне виснаження через нові реалії.

"Фізичне навантаження доволі суттєве, оскільки це робота в засобах індивідуального захисту, з чим ми ніколи раніше не стикалися. І це важко фізично. Все тече по спині. Психологічне навантаження теж досить суттєве на нас. І зараз, я думаю, час про це казати – на відміну від наших європейських і американських колег, багато українських лікарів, медсестер навіть не знали такого терміну "професійне вигорання". В тій чи іншій мірі це професійне вигорання вже торкнулося нас, адже пацієнтів багато, пацієнти тяжкі, вимогливі, складні", – розповів Лиходієвський.

За його словами, якщо раніше головною проблемою була мала кількість засобів індивідуального захисту, ШВЛ, то зараз – це час і людські ресурси.

"Зі спалахом хвороби наші лікарні почали комплектуватися багатьма девайсами, засобами, з якими треба вчитися дуже швидко працювати", – зазначає лікар.

Ще одним особливо кризовим моментом для медиків, говорить Лиходієвський, стають смерті молодих пацієнтів.

"Тому що працюючи в умовах сильної доказової бази, ти ніби як намагаєшся все робити за протоколами. Переконуєш себе, що ти все робиш правильно. Але все одно воно якось погано виходило. Але я хотів би побажати всім колегам не здаватися – колись ця епідемія закінчиться, колись ця війна закінчиться", – переконаний анестезіолог.

Водночас ще одним болючим питанням для медиків, наголошує він, є недооціненість їх праці. "Коли ти навчаєшся в медуніверситеті, тобі закладають, що ти – майбутня еліта нації. Коли ти приходиш на роботу і отримуєш першу зарплату, а потім дивишся телевізор, де показують статки людей інших професій, політиків, то розумієш, що еліта нації якась у безгрошів’ї. Та я вірю, що зараз повага до медиків повернеться так само, як повернулася до військових", – поділився своїми мріями лікар.

Так, в Харківській обласній інфекційній лікарні, куди везуть хворих на COVID-19 з усього регіону, склалася критична ситуація. Місцева влада стверджує, що медперсоналу тут цілком достатньо, а лікарі розповіли, що вже падають із ніг від втоми і змушені лікуватися за власний кошт у разі зараження інфекцією.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, лікарня, коронавірус
В тему