8 Травня 2020
Новини

Які тваринки нещодавно народилися у Луцькому зоопарку

Які тваринки нещодавно народилися у Луцькому зоопарку

У Луцьку, у КП «Луцький зоопарк» для підопічних створені такі умови, що потомство приводять і хвостаті, і рогаті, і пернаті, і пухнасті мешканці.

Тож напередодні Дня матері у Facebook розповіли, які тваринки там нещодавно народилися.

«Найбагатодітніша у зоопарку – родина зелених мавпочок. У них минулоріч народилося вже шосте маля. Дуже милотно спостерігати за тим, як у цьому сімействі старші «дітлахи» доглядають молодшого, допомагають йому пізнавати світ, поки мама відпочиває від нащадків.

Нещодавно дали потомство єноти-полоскуни. Тут – аж дві мами, які майже одночасно народили малят. Ні точної кількості, ні, тим паче, статі працівники зоопарку не знають – самички максимально обережні та надійно ховають малюків у сіні.

У березні народився малюк у лемурів. Ним опікується ціла родина, почергово носячи на спині. Тож хвостатику комфортного як із мамою, так і з татом чи старшим братиком.

Мають поповнення і капуцини. Маля з’явилося на світ наприкінці минулого року. До материнства ця самичка йшла складним шляхом, оскільки мала невдалі спроби виносити і народити потомство. Із цим малюком теж на початках були труднощі, але тварини із ними впоралися, таки виходивши новонародженого. Важливу роль у цьому зіграв самець, який після появи дитинча взяв на себе левову частку опіки над ним. Він носив маля на собі, подавав мамі на годування, відігрівав, масажував. Нині малюк вже підріс та тішить своєю активністю і батьків, і працівників зоопарку.

Вигодовують пташенят круки. Ці пернаті – дуже обережні, тож той факт, що вони привели потомство, свідчить про те, що їм у нас – комфортно та безпечно. Гніздо майбутні батьки звили самі. Працівники зоопарку лише спостерігали, що там тривалий час сиділа самка. А потім за звуками зрозуміли – є пташенята. Зараз, звичайно (якщо поталанить) можна побачити, як птахи носять нагору харч і пхають його у маленькі дзьобики.

Також цьогорічне поповнення колекції – двоє лисенят. Дорослі особини (до слова, давні мешканці зоопарку) вирили для того, щоб народити малят, нору у вольєрі. І за найменшого натяку на наближення будь-кого заганяють пухнастиків до цього сховку. Та, попри те, що ці тварини провадять переважно нічний спосіб життя, вони виводять діточок на ранкові прогулянки. Тож наші працівники побачили, що малят двоє.

Плодяться козенята – дві самички породи валійська чорношия коза мають по малечі. На Різдво додалося стада у баранців.

Окрім новоспечених батьків, маємо ще чимало зоопарківських мам, про яких вже інформували вас раніше. Наприклад, двох малят, народжених з різницею у рік, доглядають мавпи-гусари. Ростуть «хлопчики» у родинах поні та віслючків. І, звичайно, тішить потомством наша мила дрібнота – голуби, кури, морські свинки, кролики, щурики.

Як і щороку, не обійшло без надзвичайних ситуацій. Тож, наприклад, в одного хвостато-рогатого малючка мама – не кізонька, а наші співробітниці, опіка яких врятувала козеня від смерті. Наразі, поки карантин, це дитинча вільно пересувається усією територією і вже стало всезагальним улюбленцем», - розповідають працівники Луцького зоопарку.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, луцьк, луцький зоопарк, тварини
В тему