30 Березня 2020
Новини

Рада призначила нового міністра фінансів України

Рада призначила нового міністра фінансів України

256 народних депутатів підтримали призначення Сергія Марченка на посаду міністра фінансів.

Рішення про це з другої спроби парламент ухвалив у понеділок, 30 березня, на позачерговому засіданні, - пише obozrevatel.

Результати голосування за Марченка

Результати голосування за Марченка

Хто такий Сергій Марченко

Марченко закінчив Академію Державної Податкової Служби за фахом "управління державними фінансами". Має ступінь кандидата економічних наук. Одружений, має доньку та сина.

На держслужбі з 2002 року. Працював на різних посадах у Мінфіні, Держфіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабміну.

Брав участь у розробці Бюджетного кодексу України, який було ухвалено у 2014 році. З 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при президенті України.

До початку 2016 року очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України в Міністерстві охорони здоров'я України та входив до складу колегії міністерства.

У 2018-2019 роках обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента. З 2016-го до 2018 року працював заступником міністра фінансів.

Як представляли Марченка на виборах-2019 у Раду

На парламентських виборах 2019 року Марченко намагався пройти до Верховної Ради під 7 номером у списку партії "Українська Стратегія Гройсмана" (УСГ), але не був обраний.

На сторінці Марченка на сайті УСГ окремо зазначено, що він "свого часу втілював ідею фінансової децентралізації – в рамках загальної реформи посилення ролі місцевого самоврядування".

"Його напрацювання лягли в основу змін Бюджетного і Податкового кодексів і, по суті, закріпили фінансову спроможність громад", – йдеться у тексті.

Також під час виборів політсила назвала результативною його роботу з Міністерством охорони здоров'я. "Марченко координував написання законопроєктів щодо зміни фінансування медицини і автономізації лікарень. Впровадження принципу "гроші ходять за пацієнтом" і оплати медичної послуги, а не лікарських стін чи ліжок – його справа", – йшлося в тексті на передвиборчому сайті.

Що у Марченка в декларації

Марченко в декларації за 2019 рік вказав, що володіє квартирою у Києві площею 84,6 квадратних метрів (спільно з дочкою). Також на його дружину записана квартира у Києві площею 40,3 квадрати (вартість 767 тис. грн на час придбання у 2016 році).

У серпні 2019 року Марченко за 1,5 млн грн купив автомобіль Audi A6 (2017 р. в.).

У 2019 році його зарплата за місцем роботи склала 238,7 тис. грн. Ще 38,6 тис. грн йому нарахували у вигляді пенсії і 10,3 тис. грн – соціальної виплати від Соцстраху.

Дружина Марина, до речі, тоді заробила ненабагато менше – 223,8 тис грн у ТОВ "Вертикаль Київ".

У дружини в 2019 році було $10 тис. готівкою. Інформації про інші заощадженнях сім'ї в декларації не вказано.

Також Марченко платить компанії-автодилеру ("Порше лізинг Україна") лізингові платежі за автомобіль. А ще у 2019 році родина за навчання одного з дітей в Україні заплатила 330 тис. гривень.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: вру, фінанси, кабінет міністрів, Україна
В тему