16 Березня 2020
Новини

У соцмережах поширюють фейк про розпилення ліків гелікоптерами

У соцмережах поширюють фейк про розпилення ліків гелікоптерами

У соцмережах поширюють неправдиву інформацію про розпилення ліків з 23:00 до 05:00 за допомогою гелікоптерів.

Фейк спростували у фейсбук-спільноті «По той бік новин», яка спеціалізується на аналізі інформації зі ЗМІ та соцмереж.

Вашій увазі - текст спростування:

«Нова хвиля фейка з класичною структурою. «Я хочу повідомити вам» - ти взагалі хто? Хто ця людина, яка хоче щось повідомити? Нема відповіді. Якщо немає автора - такій інформації вірити не варто.

«…що сьогодні о 23:00» - це повідомлення ми отримали і вчора і сьогодні. То коли конкертно? Такі повідомлення стають циклічними фейками і виникають в різний час. Якщо немає конкретної дати у повідомленні - такій інформації вірити не варто.

«…які запустять вертольоти, які запустять ліки для дезінфекції» - що? Хто запустить? Де запустять? Звідки інформація? Немає конкретики і вказівки на дежрело - подібній інформації довіряти не варто. Якщо раптом хтось повірив - одразу потрібно йти на офіційні сайти Кабміну і/або Міністерств.

«…це означає, що ви повинні мати всі вікна закриті на ніч» - як вам формулювання? Ми так не говоримо. Коли потрібно, щоб вікна були закриті, що в українській, що в російській мовах кажуть: «закрити вікна». Таке формулювання притаманне англійській і відповідно гугл-транслейту.

Ну і далі класично: інформуйте всіх, «щоб нехай знають».

Тут немає жодного факту, повідомлення, яке б’є на сполох і наганяє паніку. Будь ласка, не поширюйте такі нісенітниці», - пишуть автори.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: фейкові новини, коронавірус
В тему

Останні матеріали