29 Лютого 2020
Новини

Заплати комуналку за себе і за сусіда: хто так платитиме за новим законом

Заплати комуналку за себе і за сусіда: хто так платитиме за новим законом

В Україні, в тих будинках, де є індивідуальні лічильники на опалення в частини мешканців,  іншим людям доводиться платити за комуналку сусідів.

Причому індивідуальних лічильників повинно бути від 70 до 99% квартир. Нова оплата комуналки вводиться за новим законом «Про житлово-комунальні послуги» та відповідно до нормативів Кабміну. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

 Іноді через цю систему платіжки за тепло можуть досягати десятків тисяч гривень на місяць. «Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій», – зазначив директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатин.

У багатоквартирному будинку є загальний лічильник. Наприклад, на воду і опалення. І є поквартирні лічильники. Весь будинок в сумі повинен заплатити стільки, скільки покаже будинковий лічильник.

Але щоб вирахувати суму для кожної квартири, використовують квартирні прилади обліку. І тут настає найцікавіше. Якщо більшість з лічильниками, але частина квартир їх не встановила, їм і доводиться виплачувати різницю між тим, що показав будинковий лічильник і сумою показань квартирних.

З настанням опалювального сезону окремих квартирах почали приходити величезні суми в платіжках. Причина – за законом їх зобов'язали платити за сусідів. В «Київтеплоенерго», які надіслали однієї з квартир платіжку за тепло на 53 тис. грн, погоджуються – це несправедливо, але діяли згідно із законом.

Як повідомлялося раніше, в Києві стали отримувати чергові платіжки за комуналку. Суми за опалення шокують – іноді вони більше в чотири рази, ніж за грудень. У мерії запевняють, що це ще зі знижками.

Українці будуть отримувати дві платіжки за газ на одному аркуші паперу – тарифи за паливо і його транспортування будуть вважатися окремо.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, комунальні послуги
В тему