13 Лютого 2020
Новини

Чому День святого Валентина — язичницьке свято?

Чому День святого Валентина — язичницьке свято?

День святого Валентина, який святкують 14 лютого, вважається найромантичнішим святом року.

Мабуть, усі пам’ятають нібито легенду про священника Валентина, який таємно одружував закохані пари на зорі християнства. Мовляв, так християнський священник і став захисником любові. Проте, День святого Валентина — глибоко язичницьке свято і зараз я розповім про це детальніше.

Первісно — День святого Валентина — це римське свято Луперкалії. Християнство просто узяло собі за мету замінювати одні свята іншими, тому й не дивно, що у романтичного свята — язичницьке коріння.

Назва Луперкалії походить від латинського слова «lupus», тобто, «вовк». Згідно з легендою, саме вовчиця вигодувала перших правителів Риму — Ромула та Рема. Саме вони з вдячністю до вовків і встановили це свято.

У Стародавньому Римі з величезною повагою ставилися до різноманітних жерців і люди, які робили ритуальні дії саме під час Луперкалій не стали виключенням. Вони називалися луперками та символізувати дике і тваринне минуле Риму. Під час ритуали вони зарізали жертовних рогатих тварин — цапів та кіз. Скривавленими ножами вони торкалися тіл юнаків, які були присутні під час цієї процедури. А потім ці особливі плями крові стирали вовною жертовних тварин, яка була вимочена у молоці.

Далі з оббілованих шкур вбитих тварин вирізували шкіряні ремінці. Жерці одягали фартухи, брали ці паски та виходили з храму. Далі вони, мов справжні вовки, «заганяли» людей на вулицях Рима і хльоскали їх цими ремінцями. Від ударів ніхто не ухилявся, адже це вважалося щасливим знаком. Особливо таких ударів, за переказами, прагнули жінки фертильного віку, які хотіли завагітніти. Вважалося, що така процедура допомагає відновити родючість.

Цікаво, що ці паски називалися фебруа, пізніше від них і утворилася назва лютого у латинській та інших похідних мовах — фебруарій.

Також у цей день вшановували й інших богів — сексуального розпустника-бога Фавна і римську богиню шлюбу Юнону.

Так що пізніший День святого Валентина — це не про любов і сердечка, це про секс і фактично БДСМ від вовків-жреців.

Цікаво, що древні язичницькі святкування протрималися довгенько у домінантному християнському світі. Їх замінили відомим нам Днем святого Валентина лише у 496 році й то, згідно з офіційним документом — розпорядженням тодішнього Папи Римського.

Щоправда, на «посаду» того особливо Валентина у католицькій церкві претендують аж троє Валентинів, які були мучениками. Найвідомішим з них став той, який нібито таємно одружував римських солдатів, яким, згідно з імператорським указом, було заборонено одружуватися. Священник заарештували, але навіть у тюрмі він не кинув свого любовного хобі та навіть відновив зір дочці керівника тюрми, де він був ув’язнений. Імператор Клавдій наче б то такого не стерпів і Валентину відрубали голову. Ага, саме 14 лютого.

Ось так одні свята замінюють інші, так сталося з Різдвом, яке замінило язичницьке зимове сонцестояння, так стало з Великоднем, яке замінилося весняне рівнодення, тому християнська церква не могла оминути якесь еротичне свято зі шмаганням і жінками.

Значної популярності свято набуло у Західній Європі після шістнадцятого століття, саме тоді нібито винайшли валентинки. Розвиток технологій і книгодрукування в тому числі комерціалізував свята і День святого Валентина не став виключенням серед інших. Приміром, у Сполучених Штатах Америки це свято відзначають з 1777 року.

Після розвалу Радянського Союзу день святого Валентина дістався і до України.

Зараз все довкола прикрашене сердечками, бари та ресторани пропонують особливі вечері для закоханих тощо.

Тому, якщо ви завтра таки підете святкувати це свято, пам’ятайте про те, що немає ніяких історичних доказів таємних шлюбів «від Валентина», тому може варто вшанувати свято любові по-язичницьки — сексом з батіжками?

Олена Кузьмич, журналістка, дослідниця ритуалів

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: свято
В тему