10 Лютого 2020
Новини

Найпопулярніші міфи про перенесення Старого ринку

Найпопулярніші міфи про перенесення Старого ринку

Засоби масової інформації опублікували ТОП-5 міфів про ситуацію з перенесенням Центрального ринку.

Про це пише ІА "Волинські новини".

МІФ 1. Переносять ринок, щоб збудувати тут висотку

Правда. Перенести ринок з-під стін замку намагаються в місті вже понад 10 років. І щойно будь-яка каденція міської влади наважується про це говорити, під стінами міськради виростає натовп обурених підприємців, які торгують на Центральному ринку.

Щоразу вони заявляють: «Ляжемо кістьми, але з ринку не підемо» (цитата 2012 року).

Так було і в недалекому минулому, у 2015-му, коли міська рада спробувала наважитися на відчайдушний крок: не продовжити договір оренди Облспоживспілці. Але невдовзі міська рада дала задній хід, таки продовживши на два роки договір оренди під тиском підприємців, які вчергове штурмували міську раду. Адже все це відбувалося напередодні місцевих виборів, а такі рішення, як згодом зізнавалися в міськраді, не робляться під кінець каденції. І відтермінування проблеми перенесення Центрального ринку – це політичне рішення. До такого сценарію подій в місті готові не були, водночас, наголошуючи: з часом ринок все-таки доведеться прибрати з-під замкових мурів.

І ось, коли у конфлікті між міською радою та підприємцями Центрального ринку настав переломний момент, вчергове містом покотилася хвиля протестів. А для того, щоб на свій бік залучити більше городян, в місті постійно підігрівають аудиторію плітками. Найпоширеніша з них – ділянка комусь «приглянулась», щоб збудувати тут висотку.

Однак, багатоповерхівку на цій території збудувати неможливо, оскільки згадана ділянка має регулювання поверховості. В межах історичного ареалу будувати можна приміщення, висотою не більше 3 поверхів.

На облаштування території у грудні 2019 року оголосили всеукраїнський архітектурний конкурс. Серед вимог – велика кількість зелених насаджень, облаштування дитячих майданчиків, парковка, а також різні розваги, що можуть зацікавити лучан та гостей міста. Можливо, тут буде місце для торгівлі сувенірами.

Ще одна паралельна плітка переконує: на місці ринку народний депутат Ігор Палиця хоче збудувати торговий центр. Свого часу він категорично заявив: на цій території не буде торгових центрів і павільйонів, а він сам не збирається там будувати ні найменшої крамнички.

МІФ 2. Ніде буде придбати продукти

Правда. Якраз таки павільйон, де продаються продукти, залишиться. Адже будівля – приватна власність Облспоживспілки. І вдіяти з цим нічого не можна. Хіба – викупити в спілки цю нерухомість, але це, звісно малоймовірно.

Натомість Волинській облспоживспілці міська рада скерувала лист з вимогою привести вказану споруду в належний зовнішній вигляд, попередньо узгодивши його з управлінням містобудування та архітектури міської ради.

МІФ 3. На Новий ринок немає чим доїхати

Правда. До Нового ринку уже їздять чотири маршрути, а невдовзі буде і п’ятий. Уже зараз туди можна доїхати автобусами за маршрутом № 12 та тролейбусами, які їздять за маршрутами № 1 та 2. З 7 лютого до ринку «Новий» курсує маршрутка №9. Крім того, аби зробити максимально зручним доїзд покупців та працівників до луцького ринку «Новий», куди уже перенесли свої торгові павільйони підприємці з Центрального ринку, незабаром буде їздити і маршрутка №10.

МІФ 4. На Новому ринку немає ніякої інфраструктури

Правда. На Новому ринку є всі зручності для покупців. Є велика вбиральня з опаленням, укладена бруківка. Ринок буде зручно розділений: в одній частині базару можна буде купити продукти, в іншій – продовольчі товари. А ще облаштовують велику парковку.

На Новому ринку є 406 торгових місць, крім того кількість вільної площі дає можливість розмістити понад 2000 об‘єктів торгівлі. Більше того, власники Нового ринку готові прийняти підприємців із власниками металоконструкцій.

Також є можливість розміщення місць для торгівлі продукцією тваринництва, торгівлі з автомобілів. На ринку є власна трансформаторна підстанція потужністю 1200 кВт, три пожежні гідранти, пожежна водойма, територія ринку освітлюється, здійснюється охорона. Новий ринок може функціонувати в цілодобовому режимі, є можливість організувати торгівлю в нічний час.

На весь 2020 рік для підприємців діють пільгові умови. Перші три місяці вони можуть працювати без орендної плати, наступні три місяці – 40%, далі – 70 і 85%.

МІФ 5. Панораму все одно псуватиме електропідстанція. То нащо забирати ринок?

Правда. Електропідстанції там теж не має бути. Збудована в 50-х роках минулого століття, вона вже давно потребує капітального ремонту чи модернізації, неодноразово тут були пожежі.

У зв’язку з цим міська рада направила листа до ПАТ «Волиньобленерго» і підприємство готове розглянути пропозицію перенести підстанцію, якщо йому місто надасть іншу ділянку для такого об’єкта.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: ринки, луцьк, Волинь
В тему