Рівне на столітніх ретросвітлинах
Погодьтесь, що вивчати історію міста набагато цікавіше через фотографії та відео. З кожним роком старих фото стає все більше і більше в інтернеті. Деякі з них настільки особливі, що відразу не віриться, що вони мають відношення до українських міст.
Сьогодні t1.ua підготував для своїх читачів особливу підбірку ретросвітлин. Усі вони були зроблені в місті Рівне. Фото датуються 1910-1930-ми роками. На старих фото наші читачі можуть побачити тогочасну забудову Рівного, його мешканців та сцени з їх повсякденного життя. До прикладу на фото є кадр, на якому можна побачити вуличну торгівлю. Рівняни поспішають немов мурашки в мурашнику, кожен хоче зробити вдалу покупку.
Досить цікавими є фото, на яких зображений Палац Любомирських. На жаль, ця архітектурна споруда повністю втрачена на сьогодні, тому яким він був можемо побачити лише на поодиноких фото. На одній із світлин бачимо футбольну команду міжвоєнного часу, а на задньому фоні палац, точніше вже його руїни.
В коментарі до одного із фото, наші читачі прочитають «Свято Моря в Рівному» і можливо у них виникне логічне запитання? Де Рівне, а де море? Вірно. Але у міжвоєнний період Рівне було в складі Волинського воєводства Другої Речі Посполитої, а там у всіх містах відзначали Свято Моря. Рівне не було винятком.
Відомо, що Свято Моря святкували в 20-х числах червня. По вулицях міст проходили помпезні паради, часто були сплави човнів та пароплавів по річках. Урочистості закінчувались частуванням, танцями та салютом. Традиція була припинена із початком Другої світової війни.
Серед світлин є багато кадрів, пов’язаних із спортивним життям тогочасного міста. Тут бачимо і змагання із бігу, футболу та каякінгу.
Досить цікавим є фото дитячого театру ляльок, який діяв у місті. Кожне фото як бачимо, це окрема історія, сторінка життя міста.
Усі фото сьогодні зберігаються в Національногому цифровому архіві у Польщі.
Якщо у ваших родинних альбомах є цікаві світлини, то надсилайте, їх обов’язково опублікуємо на сторінках t1.ua.
Джерело: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/
Тетяна Яцечко-Блаженко
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.