2 Лютого 2020
Новини

Чому в Україні різко подешевшала картопля

Чому в Україні різко подешевшала картопля

Незважаючи на те, що українські фермери чекали подорожчання овочів, в останню декаду січня ціни на картоплю в країні помітно знизилися.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного аналітиками "Інфо-Шувар".

Так, в останній тиждень січня картопля оптом продавалася по 7,5-8,5 грн/кг. В цілому за місяць ціни просіли мінімум на 20%. Втім, у порівнянні з минулим роком картопля сьогодні коштує на 30% дорожче.

За словами фахівців, падінню цін на картоплю посприяло сезонне зниження активності покупців після свят, проте при цьому Україна продовжує активно імпортувати картоплю.

"У другій половині зими картопля в Україні коштує мінімум на третину дешевше, ніж на початку сезону. У серпні, коли ми повинні збирати власний урожай і коли вартість картоплі традиційно є найнижчою, ми бачили на ринку безпрецедентну ціну 11-12 грн/кг. Сьогодні картоплю вже пропонують по 7-8,5 грн/кг. Це не радує ні продавців, які планували взимку пропонувати значно дорожче, ні покупців, які під впливом ажіотажу восени запаслася досить дорогим картоплею" , – пояснив глава департаменту аналітики ОРСП "Шувар" Тетяна Гетьман.

При цьому, на її думку, у продавців картоплі все ще є певні надії на зростання ціни в кінці зими або на початку весни. Рік тому картопля в Україні теж дешевшала в другій половині зими, а зростання цін почалося лише в квітні 2019 року і тривало до травня, поки на ринку не почали з'являтися ранні овочі.

Також у минулому сезоні Україна майже не імпортувала картоплю, хоча ціни в цілому були вищими за середні за останні 5 сезонів. У цьому сезоні з серпня по грудень 2019 в Україну було завезено 232 тис. тонн картоплі – рекордний обсяг за всі роки незалежності.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, продукти, ціни
В тему