1 Лютого 2020
Новини

Українські Січові Стрільці на невідомих ретросвітлинах

Українські Січові Стрільці на невідомих ретросвітлинах

У колекціях зарубіжних музеїв та архіві часто можна відшукати справжні скарби, пов’язані з історією України та відомими постатями. Вкотре нам пощастило натрапити на цікаві ретро світлини.

На фото часів Першої світової війни можна побачити Українських Січових Стрільців. Знаємо, що ця тема сьогодні актуальна та досліджується істориками. На кадрах окрім чоловіків, бачимо також і жінок в лавах Українських Січових Стрільців. Кожен кадр — це звісно ціла історія однієї людини.

Презентуємо кілька фото із великої колекції, оригінали якої знаходяться на даний момент закордоном. Всього світлини по цій темі кілька сотень. Більшість із них не мають точних підписів, проте на деяких можна розгледіти дати, імена, прізвища чи локації. Фото можуть бути корисними знавцям військової форми, адже її можна розглянути в деталях, завдяки якісним кадрам.

Фото знаходяться у власності Національного цифрового архіву Польщі, адже саме він презентував у себе на сторінці цю колекцію світлин. Для необхідності можна замовити копії, адже архів надає такі послуги своїм користувачам.

В описі до колекції  можемо дізнатись походження цих фото. Всього їх є близько 750. Коли вони потрапили із України до Польщі? В коментарі до світлин вказано, що це 1999 рік.

Теперішні власники зазначають, що фото не містять печаток фотомагазину і ідентифікувати хто ж був фотографом цих унікальних кадрів неможливо, принаймні на сьогодні. Також немає точних описів змісту світлин.

Проте якщо розглянути фото уважніше, то бачимо, що вони в одному стилі. Значить їх автором є одна людина. Існує версія, що автором є львівський фотограф, адже поряд із фото Січових Стрільців можемо зустріти кадри з панорамами міста Львова. В наступних публікаціях ми розповімо про них більше.

Джерело: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Тетяна Яцечко-Блаженко

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: історія, Фото, Україна
В тему