17 Січня 2020
Новини

На Волині вперше за 6 років виявили правець

На Волині вперше за 6 років виявили правець

У 43-річного мешканця Локачинського району виявили правець, після чого його госпіталізували в реанімаційне відділення.

Хворобу в чоловіка виявили на 10 день після отримання травми – обмороження ступні, що сприяло інфікуванню рани, - інформує Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.

У хворого серед симптомів були — біль м’язів спини, нижніх кінцівок та шиї, утруднення вимови, підвищення температури тіла, судоми. Отримав протиправцевий людський імуноглобулін, симптоматичне лікування триває. Стан хворого важкий.

Згідно з наданою медичною документацією, хворий щеплений за віком, в дорослому віці отримав щеплення проти правцю у 16, 30 років, останнє щеплення отримав в 2013 році.

За 11 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 15 випадків правця, з яких один летальний. Останній випадок у Волинській області зареєстрували у 2013 році (Ківерцівський район).

Довідково:

Правець — це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин, не завдаючи їм шкоди.

У природі існує постійний колообіг збудника правцю. З випорожненнями тварин паличка виділяється у довкілля, яка у ґрунті перетворюється на спори і забруднює його. За сприятливих умов спори палички правцю можуть проростати, розмножуватися і накопичуватися. Ґрунт є постійним резервуаром збудника правцю.

Правець може виникнути після будь-яких травм, при яких пошкоджуються цілісність шкіри та слизових оболонок, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника.

Правцем можна інфікуватись: при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин; опіках та обмороженнях; внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини. У разі травмування рану необхідно добре промити мильним розчином та без зволікань звернутись за медичною допомогою.

Від людини до людини правець не передається.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, хвороби
В тему