23 Грудня 2019
Новини

На львівських шахтах – надзвичайна ситуація

На львівських шахтах – надзвичайна ситуація

Шість шахт "Львіввугілля" лишилися без електроенергії, через це почалося затоплення і втратився контроль за атмосферою у виробках.

Надзвичайна подія сталася в ніч з 22 на 23 грудня. Знеструмлені підйоми, водовідливи, вентилятори головного провітрювання. Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в Facebook.

За його словами, це сталось через те, що постачальник – районна електромережа – висунув вимогу, яку не можна було виконати. А саме – сплатити наперед 22 млн грн за електроенергію періоду грудня 2019 – січня 2020 року.

"Шахтарі не в змозі виконати подібні вимоги через відсутність коштів, накопичені перед ними борги не тільки з зарплати, а й за відвантажене вугілля. Тільки ПАО "Центренерго" заборгувало гірникам "Львіввугілля" 92 млн грн, не сплативши ані копійки за вугілля, відвантажене в жовтні, листопаді, грудні", – пояснив Волинець.

Волинець вважає, що ця ситуація – штучна, та називає її умисним знищенням українських вуглевидобувних підприємств.

"І це в той час, коли в інтересах діячів від бізнесу, за підтримки голови енергетичного комітету ВР Андрія Геруса та сприяння міністра енергетики Олексія Оржеля, інших представників органів влади, продовжується постачання й закупівля електроенергії, вугілля з країни-агресора Росії", – наголосив Волинець.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, львів, шахти
В тему