23 Грудня 2019
Новини

Українські таксисти відмовляються перевозити дітей

Українські таксисти відмовляються перевозити дітей

В Україні уже місяць діє закон, який забороняє перевозити дітей без спеціального обладнання.

За порушення передбачений штраф: на перший раз – 510 гривень, другий – 850 гривень. Але вимога до безпечного перевезення дітей спровокувала проблему: тепер з малюком в таксі не поїдеш – таксисти масово відмовляються. Мовляв, автокрісел немає, а штраф платити не хочеться, пише Segodnya.

Антоніна Щегельська з двома дітьми часто вимушена їздити містом. Для безпеки вона постійно використовує автокрісла. Але коли власна машина зламалася, довелося викликати таксі.

"Коли машина приїхала, мені водій каже: "Я вас не повезу". На моє запитання чому – він каже: "Я не буду порушувати закон". По суті, я опинилася з дітьми на вулиці, і шукала інші способи, щоб доїхати. Але я не вважаю, що маршрутка – це безпечніше", – розповідає Антоніна.

І вона – далеко не єдина мама, яка скаржиться на відмову таксистів перевозити їх з дітьми. І готова навіть доплачувати за цю послугу. Але водіям простіше відмовитися від поїздки.

"У крісел є три розміри, і я не можу возить три крісла відразу. Пояснюю, що за це штрафують, і я не хочу мати справу з цим проблемами. Хто буде платити цей штраф?", – пояснює свою точку зору таксист.

Щоб не платити штраф і не втрачати клієнтів, перевізники могли б закупити хоча б кілька дитячих крісел на компанію. Автокрісла бувають різними. Нові, з підвищеним комфортом, потягнуть не на одну тисячу гривень. Але цілком реально знайти бюджетний варіант. Наприклад, в інтернеті за прості просять від 400 гривень. Це майже розмір штрафу.

Автоюрист Богдан Глядик пояснює: якщо батьки попередили оператора служби таксі, потрібно автокрісло, а потім їм відмовили в такій послузі – можна звернутися в управління захисту прав споживачів:

"З відповідними скаргами, щоб провести розслідування, і в разі встановлення будь-то порушення, залучити перевізника до відповідальності".

А інший експерт стверджує: будь-який штраф за перевезення дітей без спеціальних засобів можна скасувати в суді. Тому законодавці створили правову колізію.

"Правила дорожнього руху кажуть дійсно, що забороняється перевозити дітей без спеціальних засобів. Ніяких автокрісел ніхто не вимагає в законі. Що таке спеціальні засоби – законодавець не уточнив", – каже Андрій Антонюк, голова Української таксомоторної організації.

Але в цілому експерти бачать два виходи з ситуації. Перший – доопрацювати закон і виправити помилки. Другий – залишити цю норму тільки для приватного автотранспорту, як це існує зараз в інших європейських країнах.

А поки таксисти відмовляються возити дітей, батьки самі активно скуповують дитячі автокрісла через нові штрафи. Наприклад, попит на цей товар у популярної торгової мережі зріс в 10 разів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, таксі, штрафи
В тему

Останні матеріали