12 Грудня 2019
Новини

«Волиньгаз» оштрафували на 13 мільйонів гривень

«Волиньгаз» оштрафували на 13 мільйонів гривень

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів на 278 мільйонів гривень за неправомірні донарахування споживачам об’ємів використаного природного газу.

Також порушників зобов’язали здійснити перерахунок за минулий рік. Про це повідомив голова АМКУ Юрій Тереньєв у Facebook.

Так, за вказані порушення оштрафував «Волиньгаз» на 13 мільйонів гривень.

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у 16 справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем.

Комітет встановив, що:

1. Групи (до кожної входять облгаз(и) та облгаззбут) «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій.

2. Ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку.

Таким чином, дії зазначених компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вказані порушення Антимонопольний комітет наклав на «Волиньгаз» штраф у розмірі 13 мільйонів гривень. Загальний розмір штрафів складає 278 мільйонів гривень.

Разом з цим, Антимонопольним комітетом України зобов’язав відповідачів:

- припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
- усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи з жовтня 2018 року.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: волиньгаз, Волинь, штрафи
В тему