5 Грудня 2019
Новини

У Франції бастують проти пенсійної реформи

У Франції бастують проти пенсійної реформи
Фото ілюстративне

У Франції люди вийшли з протестами проти пенсійної реформи, яка розробляється урядом.

5 грудня через масштабну акцію у транспортному колапсі зупинилася вся країна. У місті Нант поліція застосувала сльозогінний газ для розгону демонстрантів, - інформує 24 канал з посиланням на RFI.

У Нанті відбулися зіткнення між поліцією і радикальним угрупуванням Black Blocs. Правоохоронці застосували сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрантів. Відомо про затримання щонайменше 60 людей.

Зауважимо, що через страйк на залізницях Франції майже паралізовано увесь рух, дирекція цивільної авіації повідомила про скасування кожного 5-го рейсу у французьких аеропортах.

Окрім того, закриті дві третини шкіл. На роботу не вийшла частина енергетиків, авіадиспетчерів та лікарів. Акції протесту проводять поліцейські та співробітники судів.

Транспортний колапс через страйк у Франції:

  • Національна залізнична компанія SNCF оголосила, що 5 грудня рух на високошвидкісних лініях поїздів забезпечуватимуть лише на 10%; на регіональних лініях курсуватимуть лише 20% поїздів-експресів. Залізничний рух буде сильно ускладнений до 12 грудня.
  • Компанія Air France скасувала 30% внутрішніх рейсів і 15% середньомагістральних польотів. Кожен 5-ий рейс у французьких аеропортах скасований.
  • Очікується порушення у роботі автобусних маршрутів та зупинка більшої частини паризького метро.

Станція метро

залізниця страйк Фроанція
Люди дивляться на табло з інформацією про скасовані поїзди/ фото Getty images

Що відомо про масштабний страйк у Франції? По всій країні заявлено приблизно 245 маніфестацій. Причиною протесту є обіцяна президентом Макроном радикальна пенсійна реформа. Її суть – перехід від складної системи з 42 різних режимів до універсальної пенсійної системи, починаючи з 2025 року.
Реформа передбачає зміну принципу нарахування пенсій і перехід до системи пенсійних балів. Для отримання повної пенсії французам доведеться працювати мінімум до 64 років. Цей вік буде підвищуватися для того, щоб пенсійна система залишалася бездефіцитною.

Роботу над реформою завершує уряд, який має намір провести її через парламент на початку 2020 року.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: франція, реформа, акція протесту
В тему