1 Грудня 2019
Новини

Як у Луцьку полегшать життя батькам новонароджених

Як у Луцьку полегшать життя батькам новонароджених

ЦНАП у місті Луцьку реалізовуватиме пілотний проект «єМалятко», що надасть можливість кожній сім’ї отримати 10 послуг держави, пов’язаних із народженням дитини, за однією електронною заявою відразу в пологовому будинку.

Процедуру впровадження нового сервісу обговорили 29 листопада у ЦНАП представники міської ради, податкової інспекції, міграційної служби, пологового будинку, перинатального центру, департаментів соціального захисту та державної реєстрації з координатором програми EGAP Оксаною Киричук.

«Ініціатива важлива тим, що людині після народження дитини не потрібно буде ходити у різні установи, щоб отримати адміністративні послуги, - зазначив під час зустрічі секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт. – Ми уже відчули цю потребу, тому у ЦНАПі почали об’єднувати послуги для надання батькам, у яких народилося маля. Тут діє мобільна група, яка зможе надалі ефективно реалізовувати у Луцьку проект «єМалятко».

«У ЦНАП міста Луцька уже налагоджена тісна взаємодія з державними структурами, задіяними у проєкті, створені доступи до основних реєстрів для надання послуг, - поінформувала директор депаратменту Лариса Карп’як. – Залишилося налагодити електронний зв’язок з фіскальною службою, але, переконана, за місяць ми це реалізуємо».

За словами регіональної координаторки програми EGAP Оксани Киричук, з 1 січня 2020 року проект «єМалятко» запускають у 10-ти містах, в тому числі й у місті Луцьку. У рамках проекту «єМалятко» за однією заявою можна буде отримати такі 10 послуг:

1. державна реєстрація народження дитини;

2. реєстрації місця проживання народженої дитини;

3. призначення допомоги при народженні дитини;

4. реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;

5. реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

6. отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;

7. визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

8. визначення належності дитини до громадянства України;

9. присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

10. призначення допомоги багатодітним сім’ям.

Програма EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва, та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для вдосконалення якості врядування, покращення взаємодії влади та громадян, та сприяння соціальним інноваціям в Україні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк
В тему