26 Листопада 2019
Новини

Поліція провела масштабні затримання в шести областях України (відео)

Поліція провела масштабні затримання в шести областях України (відео)

Українські правоохоронці під час масштабної спецоперації затримали 20 учасників наркосиндикату, серед яких є депутат ОТГ.

Про це повідомили у департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

"26 листопада на території шести областей проводиться масштабна спецоперація для ліквідації діяльності наркосиндикату та затримання його лідерів і найактивніших учасників. В операції задіяні майже півтисячі правоохоронців: оперативники Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Департаменту стратегічних розслідувань, Департаменту внутрішньої безпеки, слідчі поліції у Львівській області, працівники прокуратури Львівщини, спецпризначенці КОРД та полків поліції особливого призначення різних областей України", - йдеться у повідомленні. 

За даними поліції, вже затримали двох організаторів, один із них - чинний депутат об’єднаної територіальної громади, та 18 учасників злочинної групи. Загалом до наркобізнесу були залучені приблизно 50 осіб, мешканці Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей, віком від 18 до 39 років. Для належного контролю, функціонування та безпеки діяльності "синдикату" існувала чітка ієрархія та розподіл ролей: контроль за функціонуванням лабораторій, їхня охорона, "хіміки", "фінансисти", обслуговування інтернет-магазину, доставка продукції до складів зберігання, "кур’єри", "закладники" тощо. 

Окрім цього правоохоронці Білорусії затримали ще двох учасників злочинної організації.

"Організували наркобізнес двоє мешканців Львівської області, один із яких є чинним депутатом об’єднаної територіальної громади та головою комісії з питань культури, освіти та спорту. Учасники "синдикату" з різних регіонів майже не контактували один із одним, щоби під час затримання "чорноробочих" вони не володіли інформацією, що може становити інтерес для поліції. Організатори ретельно підбирали кадри, а найголовнішими критеріями були готовність порушувати закон, фізичні дані та зв’язки серед осіб, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. Оперативники встановили місця перебування п’яти нарколабораторій на території Львівської та Черкаської областей, їхні потужності дозволяли у промислових масштабах виготовляти "товар", - розповіли у поліції.

Як зазначається, також лідери наркобізнесу налагодили вирощування нарковмісних рослин, а з метою розширення "асортименту продукції" організували їхню закупівлю в інших осіб, діяльність яких поліцейські також задокументували. Збували наркотичні засоби та психотропні речовини як в обласних та найбільших районних центрах України (понад 100 населених пунктів), так і за її межі – на території Молдови та Білорусі, використовуючи для цього інтернет-магазин, який пропонував широкий асортимент заборонених засобів і речовин.

"Оплата замовлення здійснювалася через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти. З метою конспірації гаманці (одночасно їх функціонувало 7) через кілька діб видалялися та створювалися нові. В середньому щодобово на одному гаманці акумулювалося до 15-20 тисяч гривень", - додали правоохоронці.

Водночас існували пункти зберігання, через які продавали великі та роздрібні партії, використовуючи при цьому так звану систему "закладок": після оплати замовлення покупці отримували фотозображення місця розташування "товару" та його точні координати. 

Під час майже 100 одночасних санкціонованих обшуків поліцейські вилучили понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, а також 170 літрів прекурсорів вартістю 25 мільйонів гривень.

До того ж були вилучені 24 тисячі доларів, 1100 євро та 38,6 тисяч гривень, понад два десятки банківських карток і мобільних телефонів, зброя та набої різного калібру, боєприпаси, "чорнові" записи з даними про "рух" наркотиків, дилерів, "клієнтуру" та боржників, а також 6 автомобілів преміум-класу.

Наразі слідчі дії тривають, після їхнього завершення буде вирішуватися питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів. На вилучене майно та майно учасників "синдикату" буде накладено арешт.

Нагадаємо, раніше на Волині під час затримання наркобанди злочинець порізав ножем поліцейського. Правоохоронцям вдалося перекрити міжнародний канал контрабанди наркотичних речовин через кордон.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, поліція, наркотики
В тему

Останні матеріали