20 Листопада 2019
Новини

Куди зникає вода зі Світязю: дані вчених шокували

Куди зникає вода зі Світязю: дані вчених шокували

Науковці назвали нову причину обміління легендарного озера Світязь на Волині.

Про це інформують Волинські Новини.

В Україні б’ють на сполох внаслідок ситуації, що склалася на озері Світязь. Протягом літа відпочивальники викладали в соцмережах фото, наскільки катастрофічно обміліла водойма. На знімках видно, що човни прив’язані фактично на березі, за метрів 10 від води.

Фахівці припускають різні причини такого явища: масове буріння свердловин і копання ставків на подвір’ях місцевих жителів, вирощування лохини, розробка Хотиславського кар’єру в Білорусі, безсніжні зими й посушливі весняно-літні місяці.

Волинські синоптики називають свою версію обміління Світязю, підкріплену багаторічними спостереженнями. За словами начальника обласного гідрометцентру Ростислава Бондарчука, у селі Світязь із 70-х років минулого століття є гідрологічний пост. Працівники щодня о восьмій годині ранку вимірюють рівень води в озері. Також там встановлено випаровувач, фахівці регулярно спостерігають і фіксують, скільки води за добу випарувалося з озера та скільки потрапило з опадами.

«Я підняв ці дані й побачив: починаючи з 2015 року, протягом деяких місяців випаровувалося утричі більше води, ніж потрапляло опадів. Крім того, впав рівень ґрунтових вод. А ще ж вийшли з ладу п’ять шлюзів, які не бралися ремонтувати. Натомість заклали берег мішками. Це ж несерйозно. Тому на обміління вплинули багато чинників, а ситуація виникла не за один рік», – вважає Ростислав Бондарчук.

Фахівець каже, що поступово падає рівень води і в озері Люб’язь. Цього літа вже можна було вбрід перейти з Прип’яті в озеро, хоча раніше там була глибина два метри.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: світязь, екологія, наука, вчені, Волинь, Надзвичайні події
В тему