8 Листопада 2019
Новини

В ОТГ на Волині бракує коштів на зарплати вчителям

В ОТГ на Волині бракує коштів на зарплати вчителям

Ситуація із зарплатними боргами педагогам склалася у Ківерцівській громаді.

На початок року на зарплату педагогам не вистачало 8 мільйонів гривень, прогнозований дефіцит — 600 тисяч гривень. Це стало причиною початку оптимізації освітньої галузі, яка триває досі, пише ІА Волинські новини.

Голова Ківерцівської ОТГ Володимир Жгутов розповів, що на початок року на зарплату педагогам не вистачало 8 мільйонів гривень, нині прогнозований дефіцит — 600 тисяч гривень.

«Ми ще не ліквідували, не реорганізували жодного навчального закладу. Це стосувалося оплати праці вчителів, зокрема інтенсивність знизили до 5%, здійснили перехід груп продовженого дня на платну основу, зменшення сумісників тощо. Це дало можливість вийти на суму мінус 2 млн боргу. Гроші виділили з нашого бюджету. Борг досі є, тому працюємо, аби в подальшому оптимізувати галузь, можливо йтиметься про реорганізацію малокомплектних шкіл», - наголосив Володимир Жгутов.

В.о. директора 4 школи міста Ківерці Василь Шпирук каже, що кожен вчитель суттєво збідніє.

«Кожен вчитель збіднів на 700-1500 гривень на місяць – це за рахунок того, що інтенсивність замість 20% стала 5%. Наповнюваність класів 25 учнів і більше, тому вчителю стає образливо, що він працює з класом 30 дітей, маючи при цьому інтенсивність 5%, а в ОТГ є вчителі, які мають в класі 5-10 дітей і таку ж інтенсивність. Це створює соціальну напругу», - говорить Василь Шпирук.

Він додає, що сьогодні працює центральна бухгалтерія освітян, яка підпорядковується райраді, наступного року внесуть пропозицію дати фінансову незалежність школам.

З його слів, великі заклади матимуть додаткові гроші для розвитку, малокомплектним школам стане вкрай важко й тоді буде єдиним логічним рішенням – укрупнення.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, зарплата, гроші
В тему