5 Листопада 2019
Новини

Українців попереджають про потужний землетрус

Українців попереджають про потужний землетрус

Україну чекає потужний землетрус.

Небезпечною вважають зону від Південних до Східних Карпат. Максимальна магнітуда тут може досягати 8,3 бала, про це повідомили в Інституті геофізики НАН України, інформують Аспекти.

Українцям, які проживають на території від Карпат до Одеської області, слід дотримуватися обережності, поштовхи можуть початися в будь-який момент.

Де може трясти

Найбільш небезпечними ділянками нашої країни вважаються район Зони Вранча — Карпатських гір і захід Одеської області. Там раніше були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів за 12-бальною шкалою. Епіцентри перебували у Сваляві, Мукачево, Ужгороді. Також сейсмічна активність була помічена і в Прикарпатті. Поштовхи силою 6 балів були в Заліщиках та Кам’янці-Бузькій.

Центральна і східна частини України менш схильні до землетрусів. Тут поштовхи не перевищували позначку 5 балів.

Що робити

У разі початку сейсмічної активності радять відразу ж сховатися в дерев’яних будівлях, оскільки вони набагато безпечніше цегляних. Людям, які проживають на першому або другому поверсі, можна вийти на вулицю, тоді як іншим краще перечекати землетрус в приміщенні. Спускатися не варто: сходи в будь-який момент можуть обвалитися.

У приміщенні варто подалі відійти від вікон і стін, щоб не поранитися осколками. Також потрібно уникати великої техніки, яка може впасти.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, Надзвичайні події
В тему