15 Жовтня 2019
Новини

«Підйомні» чи проф. ейджизм? У Раді хочуть звільнити від податків молодь до 27 років

«Підйомні» чи проф. ейджизм? У Раді хочуть звільнити від податків молодь до 27 років

У парламенті розглянуть законопроєкт, яким пропонується звільнити від оподаткування зарплати молодих українців віком до 27.

У ВР зареєстровано законопроєкт № 2250 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)», пише «Укрінформ».

Проєкт закону оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт пропонує доповнити статтю 167 Податкового кодексу пунктом 167.6 такого змісту: «Ставка податку, який утримується з доходу у вигляді заробітної плати та інших винагород і виплат, пов’язаних із оплатою праці, становить 0 відсотків бази оподаткування для платників податку, визначених у пунктах 162.1.1 та 162.1.2, які не досягли 27-річного віку, та для податкових агентів, які сплачують податок за осіб, вказаних у цьому пункті».

Крім того, статтю 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пропонується доповнити п’ятою частиною: «Особи, зазначені в абзацах 1, 2, 4 – 6 частини першої цієї статті, звільняються від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Автором законопроєкту є народний депутат від фракції «Слуга народу» Олексій Кучер.

«Прийняття цього законопроєкту створить своєрідну державну підтримку для молодих людей у працевлаштуванні та початку кар’єри. В перспективі прийнятий законопроєкт призведе до детінізації економіки, ринку праці та, як наслідок, економічного та фінансового зростання України», – йдеться у пояснювальній записці.

Автор прогнозує, що проєкт закону № 2250 стимулюватиме молодих українських спеціалістів залишатися працювати в Україні, роботодавців – приймати на роботу студентів та спеціалістів без досвіду, а інвесторів – розвивати свій бізнес в Україні.

Тим часом у соцмережах, збурених можливими новаціями, припускають, що такі зміни призведуть до ейджизму в сфері працевлаштування: працедавцям буде вигідніше брати на посаду недосвідченого студента, ніж фахівця, що старший від 27 років.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: закон, вру
В тему