27 Вересня 2019
Новини

Незаслужений юрист: Богдан отримав звання за те, чого не було

Незаслужений юрист: Богдан отримав звання за те, чого не було

Керівник Офісу президента України Андрій Богдан отримав від третього президента Віктора Ющенка звання заслуженого юриста за те, чого насправді не було.

Про це йдеться в розслідування програми «Схеми».

Як повідомляється, в клопотанні про нагородження Богдана йдеться, що він брав участь у поверненні державі незаконно приватизованого підприємства «Нікопольський завод феросплавів». Разом з Богданом звання заслуженого юриста отримали ряд інших адвокатів.

«Завдяки захисту групою адвокатів, під керівництвом, в тому числі Андрія Богдана, інтересів держави в особі Кабінету міністрів в судових установах, незаконно приватизоване ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» було повернуто державі», - йдеться в клопотанні.

Однак, олігарх Ігор Коломойський заперечив інформацію про те, що «Нікопольський завод феросплавів» був коли-небудь націоналізований. За його словами, підприємство перейшло у приватну власність у 2003 році і наразі залишається приватним.

«Ну, приватизували і все, став приватним підприємством. У мене є там пакет акцій. І в Пінчука там є пакет акцій», - зазначив Коломойський.

А також керівник Офісу президента Андрій Богдан в 2013 році брав участь в переговорах прем'єра Миколи Азарова з керівництвом РФ щодо припинення асоціації з Європейським союзом. Після візиту в РФ Богдан отримав державну нагороду.

Журналісти намагалися напряму поставити запитання самому Андрію Богдану та його безпосередньому керівникові – президенту Володимиру Зеленському.

Речниця та охорона президента не давали журналісту «Схем» поставити запитання – притримували його, заважаючи підійти до президента та керівника його Офісу.

Отже, друга за впливовістю людина в Україні отримала нагороду за те, чого ніколи не відбулося. Крім того, Андрій Богдан працював радником прем’єр-міністра Миколи Азарова під час Євромайдану, разом з ним літав на перемовини до Росії перед зупинкою євроінтеграції і отримав від нього відзнаку під час протестів на Майдані.

Можливо, тепер Андрію Богдану, який не лише очолює Офіс президента, але й комісію з нагород, треба вирішити: відмовитись від звання «Заслужений юрист України» та повернути гроші, отримані завдяки цій нагороді. Або, можливо, все ж повернути Нікопольський завод феросплавів державі?

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, андрій богдан, юристи, президент
В тему