26 Вересня 2019
Новини

Долар пробиває нове «дно»: курс валют на 26 вересня

Долар пробиває нове «дно»: курс валют на 26 вересня

Національний банк України на четвер, 26 вересня, встановив новий офіційний курс долара.

Американська валюта продовжує наближатися до 24 гривень, її встановлено на позначці – 24,12 грн. Це найнижчий за останні три роки показник, передає ТСН із посиланням на повідомлення Нацбанку.

Порівняно з 25 вересня долар утратив 9 копійок. У вівторок він коштував 24,21 грн.  

Євро у середу здешевів на 15 копійок і коштує 26,48 грн.

У НБУ переконані, що «зміцнення обмінного курсу сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон’юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів».

Нагадаємо, гривню тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). В коментарі журналістам глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики. –Ред.) іще $2–3 млрд, і у цьому разі гривня продовжить своє зміцнення. 

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн.

У травні Кабмін спрогнозував, що 2020 року курс долара становитиме 28,2 грн. Такий показник заклали і в проєкті держбюджету на наступний рік. Проте новий уряд пообіцяв найближчим часом переглянути прогнози й внести зміни до проєкту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар досяг нового мінімуму – «провалився» нижче 24 гривень

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, економіка, гроші
В тему