24 Вересня 2019
Новини

Зеленський помилився: НАБУ відреагувало на заклики президента

Зеленський помилився: НАБУ відреагувало на заклики президента

Рада громадського контролю при НАБУ, зазначає що бюро розслідує лише корупційні правопорушення, вчинені вищими посадовими особами.

На сайті Ради з'явилося повідомлення після того, як Зеленський випустив відеозвернення до українців із закликом повідомляти про корупційні злочини на гарячу лінію НАБУ, пише Aspi.

У наглядовій раді нагадали, що детективи Бюро займаються тільки корупційними правопорушеннями, які були вчинені вищими посадовими особами і становлять загрозу національній безпеці, про що не сказав у своєму зверненні президент. А корупційні злочини розслідують не тільки детективи НАБУ, але також і поліція України, і Держбюро розслідувань (ДБР).

«Через неправдиву інформацію про повноваження Бюро, гаряча лінія НАБУ буде перевантажена дзвінками про порушення, які не є підслідними органу. Такі дії глави держави можуть призвести до дестабілізації роботи Бюро і викликати шквал негативу населення в зв'язку з тим, що більшість громадян не є фахівцями в Кримінальному процесуальному кодексі України і повністю довіряють словам президента. Відтак, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні», – йдеться у повідомленні.

В Нараді також закликали президента розтлумачити сферу відповідальності НАБУ і вказати, що з приводу корупційних злочинів, які не входять до компетенції Бюро, треба звертатися в Нацполіцію, ДБР та СБУ. Також в НАБУ запропонували розглянути пропозицію про створення універсальної гарячої лінії для повідомлення про корупцію.

Нагадаємо, Зеленський закликав жителів країни взяти участь у флешмобі і спробувати жити по-іншому.

Про це йдеться у відеозверненні Зеленського, яке було розміщено на його сторінці в Facebook.

«Ми ніколи не подолаємо корупцію, якщо ви будете закривати на неї очі. Вимагають хабар? Пропонують «відкат»? Будь ласка, не мовчіть! Звертайтеся на гарячу лінію НАБУ – 0 800 503 200. Кожен з вас може почати змінювати країну вже сьогодні», – закликав президент.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, володимир зеленський, набу
В тему