22 Вересня 2019
Новини

Відучора в Україні здорожчала «автоцивілка»: по чиїй кишені ударить найбільше?

Відучора в Україні здорожчала «автоцивілка»: по чиїй кишені ударить найбільше?

Євробляхарям і таксистам найменш поталанило із новими тарифами і коефіцієнтами при оформленні поліса «автоцивілки».

З 21 вересня набрало чинності розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти щодо ОСЦПВ ВНТЗ», яке збільшує ліміти виплат за цим видом страхування, – пише auto.24.

Зокрема, максимальна сума виплат за шкоду щодо майна (тобто автомобілів) у ДТП сягнула 130 тис. грн (замість 100 тисяч раніше). А витрати на відновлення здоров’я збільшились до 260 тис. грн (було 200 тисяч). Тобто максимальні ліміти збільшені на 30 %.

Водночас прямого підвищення вартості полісів не передбачено – базовий платіж, від якого розраховується вартість «автоцивілки», залишається на попередньому рівні у 180 грн. Однак страхові компанії понесуть додаткові витрати при виплаті відшкодування, тому вони піднімуть ціни на поліси. Адже збільшити їх можна за рахунок використання коригуючих коефіцієнтів, багато з яких змінюється.

Зокрема, збільшуються коефіцієнти для автомобілів на іноземних номерах – з 2 – 4 до 5 – 10.

Система бонус-малус за безаварійну або аварійну їзду стане менш вигідною для законослухняних громадян. Страховик за безаварійну їзду може використати лише коефіцієнт 0,9. А для тих, хто побував у ДТП, тариф може вирости в 1,8 разу. Втім, останню поправку страхові компанії використовують нечасто.

Найбільше змін відбулося при визначенні вартості поліса в залежності від місця проживання автовласника. По-перше, вона буде визначатись не за місцем реєстрації автомобіля (номером сервісного центру, як раніше), а за місцем проживання (реєстрації) власника, яке записано в свідоцтві про реєстрацію авто.

Найвідчутніше подорожчання торкнеться населених пунктів поблизу Києва, яких при визначенні коефіцієнтів об’єднали з містами-мільйонниками. Тому для жителів околиць столиці тарифи на поліси «автоцивілки» піднімуться десь на 60 %, а для інших – у середньому на 15 %. Коефіцієнт для таксі буде в межах 1,1 – 1,5.

Саме тому жителям околиць Києва, таксистам та власникам «євроблях», у яких незабаром закінчується строк дії поліса «автоцивілки», поталанило найменше.

Водночас уводиться понижуючий коефіцієнт для електромобілів – 0,9. Окрім того, зменшено тариф для тих, хто оформляє електронний страховий поліс – для нього теж діє коефіцієнт 0,9, тобто поліс буде на 10 % дешевшим.

За словами представників страхових компаній, нульова франшиза при оформленні поліса «автоцивілки» майже не буде застосовуватись (хіба що за умови придбання додаткових страховок).

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, страхування, євробляхи, економіка
В тему