19 Вересня 2019
Новини

Гонтареву, в якої згоріли авто і «япона хата», запрошують у США

Гонтареву, в якої згоріли авто і «япона хата», запрошують у США

Конгресменка зі Сполучених Штатів заявила, що за негативними подіями, які відбуваються довкола ексголови НБУ, Вашингтон «стежить уважно».

Колишню голову Національного банку України Валерію Гонтареву запросили до США для спілкування з американськими законодавцями після нападів на неї, передає «Радіо Свобода».

Співголова групи підтримки України в Палаті представників США, конгресменка від Демократичної партії Марсі Каптур 18 вересня заявила, що занепокоєна нападами на Гонтареву.

«Ми спостерігаємо за цими подіями дуже уважно. Ми просто не можемо погодитися із думкою, що страх і кримінал, убивство й руйнування є дорогою до майбутнього», – сказала Каптур.

Нагадаємо, колишня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок у селі Гореничі під Києвом. Телеканали і інтернет-видання тоді показали відео зі згарища – від маєтку з японським садом і басейном фактично нічого не залишилося.

Слова опонентів, які припускають, що вона сама організувала підпал будинку й автомобіля своєї невістки, щоб отримати політичний притулок у Великій Британії та уникнути слідства в Україні, Гонтарева назвала «нісенітницею».

Президент Володимир Зеленський сказав, що «чекає від відповідних відомств якнайшвидшого розкриття» підпалу будинку Гонтаревої, назвавши подію «провокацією». Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, у свою чергу, назвав «неприпустимим проявом кримінального тиску» підпал будинку ексочільниці НБУ.

Наприкінці серпня ексголову НБУ в столиці Великої Британії Лондоні збив автомобіль. Через тиждень вона повідомила, що в Києві підпалили машину її невістки – також Валерії Гонтаревої.

Колишня голова Нацбанку вважає ДТП й інцидент з автомобілем її невістки «ланками одного ланцюга» й пов’язує їх зі своєю діяльністю на посаді голови регулятора.

12 вересня Державне бюро розслідувань провело обшуки в київській квартирі Гонтаревої в межах провадження щодо можливого зловживання службовим становищем посадових осіб правління Національного банку в 2016 році.

Валерія Гонтарева була головою НБУ з червня 2014-го по березень 2018 року.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, сша
В тему