18 Вересня 2019
Новини

На Львівщині ветерани АТО блокують вагони з російським вугіллям

На Львівщині ветерани АТО блокують вагони з російським вугіллям
 
На Львівщині у місті Соснівка триває блокування вагонів із російським вугіллям. Активісти, більшість із яких складають учасники АТО-ООС, влаштували цілодобове чергування біля колій, не дозволяючи відправити вагони на збагачувальну фабрику.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів депутат обласної ради від шахтарського Червонограда Ігор Грабінський.

«Ветерани АТО-ООС та громадські активісти організували цілодобове чергування біля вагонів з російським вугіллям на залізничній станції Сілець-Завонє у м.Соснівці. Учасники акції перешкоджають відправці російського вугілля на збагачувальну фабрику», - зазначив Грабінський.

За його словами, вагони з російським вугіллям, яке закупила у країни-агресора приватна фірма, зафіксовані по всій Україні, нещодавно активісти відзняли відповідний відеоролик у Хмельницькому.

Грабінський виступив ініціатором звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Кабміну, СБУ, Генерального прокурора, міністрів енергетики та захисту довкілля щодо заборони торгівлі російським вугіллям. Це звернення прийняла на нещодавній сесії Львівська обласна рада.

У зверненні зазначається, що 1 вересня на залізничну станцію Сілець-Завонє у м.Соснівку прибуло 49 вагонів із вугіллям. Абсолютно усі вони мають російсьу абревіатуру і прописані у Московській області. Ця звістка обурила місцеве населення, громадські організації, ветеранів бойових дій на сході України.

Станом на 10 вересня на залізничну станцію прибуло всього 113 вагонів з країни-агресора. З кожним днем справа набирає все більшого розголосу, росте і напруження серед населення. Вимога активістів — неможливість перебування на території України вагонів з російським вугіллям і прийняття на законодавчому рівні рішення щодо заборони торгівлі ним.

Як зазначив Грабінський, реакції Києва на звернення Львівської облради поки що немає. Проте на його розгляд відводиться 30 днів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів, суспільство, НП, потяги, вугілля, колії, ато, львів
В тему