18 Вересня 2019
Новини

Виховання нашвидкоруч: сім порад зайнятим батькам

Виховання нашвидкоруч: сім порад зайнятим батькам

Непросто займатися вихованням дитина, майже не перетинаючись із нею.

У процесі виховання є кілька універсальних пунктів, в яких більшість фахівців одностайні – як розподілити час таким чином, щоб самовиражатися, знаходити хвилинку на справи сімейні та залишатися найближчою людиною своїм дітям, пише Наша мама.

  1. Півгодини. Незважаючи на постійну зайнятість, батькам потрібно знаходити принаймні 30 хвилин на день для спілкування з дитиною – дітям важливо відчувати, що вони цікаві батькам. Дослухувати до кінця, не перебиваючи і утримуючись від негативу і засудження.
  2. Обережно з емоціями. Частіше замислюйтесь над своїми словами і поведінкою, визначаючи, як це виглядає в очах дитини. Хорошим виходом буде дати дітям просте завдання - спільна праця зближує. До того ж, поки ви зайняті спільним приготуванням вечері, у вас буде можливість поговорити по душам.
  3. Не намагайтеся купити свою дитину. Одна з найчастіших помилок дорослих - спроба задобрити дітей подарунками при неможливості приділяти їм достатньої уваги. Відчуваючи себе винними, ми закриваємо очі на проступки і купуємо все, про що попросять. Відстежуйте такі моменти або змінюйте їх.
  4. Ніяких порожніх обіцянок. Чітко розраховуйте свої сили і не гарантуйте того, що буде свідомо важко виконати.
  5. Вік не означає авторитет. Не варто придушувати малюка: наявність певного досвіду зовсім не означає, що дитина дурніша вас – у чомусь вона може дати вам фору.
  6. Дозвольте робити вибір. Часто дорослі вибирають гуртки та секції для своєї дитини, виходячи зі своїх дитячих бажань. Але ваше чадо – це інша людина, хоч і маленька. Запитайте, чим малюк хоче займатися, не нав'язуйте свою думку.
  7. Фокус уваги. Як відомо, якість важливіша за кількість. Не потрібно спілкуватися з дитиною, якщо ви просто намагаєтеся накрутити зайві півгодини в свою користь, хоча ваші думки зайняті власними проблемами. Уважно слухайте все, що він або вона вам говорять.

Читайте також:

Як підвищити імунітет дитини: три складові відмінного дитячого здоров’я

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, діти, батьки, виховання
В тему