14 Вересня 2019
Новини

«Я вбив твою доньку»: розповіли страшні подробиці трагедії з українкою у Польщі

«Я вбив твою доньку»: розповіли страшні подробиці трагедії з українкою у Польщі

Вбивцею українки Христини В. у польському місті Гожув виявився місцевий житель Павло Рожанський.

У Христини ніколи не було стосунків з убивцею, але він майже рік переслідував її і погрожував. Дівчина скаржилася на нього і просила захисту, але ніхто належної уваги на це не звернув. Поки він її не вбив. Детальніше – у матеріалі OBOZREVATEL.

Попелюшка і відмінниця

26-річна Христина із Хмельницької області три роки їздила на заробітки до Польщі. Її мама –учителька математики. У сім’ї є ще два рідних брати і один двоюрідний, якого мати Христі виховувала після смерті сестри.

Сім’я живе скромно, але дружно. Дівчина з відзнакою закінчила Хмельницький національний університет, навчалася на еколога заочно. У рейтингу при вступі до вишу серед 29 абітурієнтів була на 10-му місці.

Христина В.

Дівчина виросла у селі, тому була звична до нелегкої фізичної праці. «Її в родині називали Попелюшкою. Маленька, тендітна, але ніякої роботи не боялася», – каже її родичка.

Христина у себе вдома на Хмельниччині в 2016 році

Фото дівчини із соцмереж

Фото Христини з ОК

«Христинка завжди хотіла сама заробляти на себе, тому і їздила до Польщі. Перший раз вона працювала у Борно, на заводі, виготовляла проводку. Потім двічі була в Гожуві», – розповіла її найближча подруга.

Таке фото опублікували подруги Христини в пам’ять про неї

Христині дуже подобалося жити і працювати у Польщі. Весь час казала, що у цій країні почувається людиною.

Вона ніколи не мала стосунків із Павлом

Саме під час першої поїздки Христина і познайомилася з Рожанським, вони разом працювали на заводі. Рожанський живе у Польщі, в Гожуві. Хоча працював увесь цей час у тому ж Борно.

Незважаючи на повідомлення у польських ЗМІ, дівчину ніщо не пов’язувало з Павлом, вони ніколи не зустрічалися і не мали ніяких стосунків. Були просто знайомі. Та й узагалі хлопця у неї не було. Вона завжди була поглинута роботою і домом, дуже любила свою сім’ю.

З Рожанським Христина познайомилася на роботі у Борно; стосунків між ними ніколи не було

«Їй мало хто з хлопців подобався. У неї були свої ідеали. Вона була дуже доброю. Ще любила грати на піаніно», – згадує подруга.

Але Рожанський наполегливо переслідував її. «В останній рік він почав їй писати якісь дивні послання, з погрозами та нецензурною лайкою. Це було взимку, вона ще була в Україні. Вона побоювалася його, але не могла навіть подумати, що він зможе її вбити», – каже подруга.

Мама Христини теж побоювалася і казала дочці, що цьому хлопцю потрібна психологічна експертиза. Коли дівчина знову поїхала на заробітки до Польщі, переслідування Павла вже всерйоз почали її турбувати. Й у червні дівчина навіть написала заяву в місцеву поліцію.

Правоохоронці два місяці розплутували цю справу, а потім передали до суду, який присудив Рожанському штраф у 500 злотих. Ніхто навіть не подумав, що хлопцю потрібна психіатрична допомога. Можливо, якби він пройшов лікування, то трагедії вдалося б уникнути.

Скаржився на дівчину і носив пістолет

Судячи з фото на його сторінці у соцмережах, Павло часто подорожував. Був у Барселоні, Китаї, у Римі, навіть кілька годин провів у Львові. Своє фото біля Львівського оперного театру він підписав так: «Уперше вирушив на схід. Всього кілька годин у цьому місті, але воно мені дуже сподобалося. Сподіваюся колись повернутися сюди». Також Рожанський був активним комп’ютерним гравцем. 

У день вбивства, як повідомляють польські знайомі Рожанського, він був абсолютно спокійний. І казав, що його відшила дівчина.

Однак уже в цей час він носив із собою пістолет. За даними поліції, це була якась стара зброя. Зайшовши до міської пральні, він відразу попрямував туди, де працювала Христина. Він вистрілив їй просто у голову, не залишивши жодного шансу вижити.

Одне із останніх фото Христини

Після цього Рожанський зламав сторінку подруги Христини і написав її мамі страшну фразу: «Я вбив твою доньку».

Рожанський намагався сховатися на своїй «мазді». Він дуже пишався своєю машиною, останнє фото на сторінці в його Instagram – саме це авто. Однак неподалік від Берліна поліція затримала червону «мазду», в якій сидів Рожанський. За повідомленням німецької поліції, чоловік дістав зброю і розмахував нею, потім націлив у бік поліцейських. Правоохоронці його розстріляли. 

У ніч на п’ятницю, 13 вересня, мама Христини виїхала до Польщі, щоб забрати тіло дочки і привезти додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не хотіла зустрічатися: у Польщі привселюдно застрелили українку

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, НП, вбивство, українці у польщі
В тему

Останні матеріали