14 Вересня 2019
Новини

«Не можу підтримати»: Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс

«Не можу підтримати»: Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс

Глава держави ветував законопроєкт щодо змін до Виборчого кодексу.

Його прийняли народні депутати попереднього скликання Верховної Ради України, передає «24 канал».

У статусі документа на сайті парламенту вказано «Готується на розгляд з вето президента».

У тексті пропозиції зазначено, що Виборчий кодекс, який надійшов на підпис президенту, містить положення, які не відповідають Конституції України, а також не враховують останні зміни до виборчого законодавства.

«Не можу підтримати Виборчий кодекс України у запропонованій редакції, повертаю його для повторного розгляду та пропоную доопрацювати з урахуванням наведених зауважень», – пояснив Зеленський.

Напередодні Руслан Стефанчук заявляв, що після вивчення Виборчого кодексу Офісом Президента не виключено, що Володимир Зеленський може ветувати документ.

Нардепи Ради 8-го скликання схвалили прийняття документа ще 11 липня. Андрій Парубій підписав Виборчий кодекс 27 серпня, але обіцяв зробити це раніше. Далі документ мав підписати Володимир Зеленський. 

Виборчий кодекс передбачає вибори нардепів за відкритими списками. Також він змінює систему обрання депутатів до парламенту з 2023 року. Відтепер українці голосуватимуть не лише за назву партії, а й за конкретного кандидата в ній. Раніше Раду обирали за пропорційною системою із закритими партійними списками та на мажоритарних округах.

Віднині ж обиратимемо парламент за відкритими партійними списками з регіональними округами. В бюлетені буде лише дві графи: «Номер партії, за яку віддаєте свій голос» та «Номер кандидата у народні депутати з партійного списку». У них треба буде записати порядковий номер партії та кандидата з неї.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, володимир зеленський, вибори
В тему