6 Вересня 2019
Новини

ГМО – шкода чи користь: дієтолог дала відповідь

ГМО – шкода чи користь: дієтолог  дала відповідь

Що таке генно-модифікований організм (ГМО) і для чого його використовують в сучасному світі - запропонувала розібратися дієтолог Олена Кален.

«ГМО - це організми, в генотип яких введені гени іншого живого організму. Ці відкриття дозволяють людству лікувати захворювання, створювати ліки, нові види рослин і навіть тварин. Наприклад, троянди і півонії яскравих забарвлень, кішки, які не викликають алергії» , - написала вона в Instagram.

Кален зазначила, що в харчовій промисловості ГМО - це продукти, з новими властивостями: тривалий термін зберігання, стійкість до впливу шкідників, підвищений вміст вітамінів, зручність транспортування і найважливіший фактор - здешевлення та прискорення виробництва і вирощування.

 

«Все це призвело до того, що на прилавках подібні продукти тепер присутні постійно. Можна купити овоч чи фрукт, і він тижнями буде зберігати свою свіжість і привабливість. Для виробників це прекрасно, адже вони не терплять збитків у вигляді зіпсованих продуктів», - пояснила дієтолог.

При цьому, за її словами, до цих пір невідомо як ці продукти впливають на організм людини, немає ні короткострокових результатів, ні віддалених, хоча і проводилося безліч експериментів на щурах.

«Деякі з досліджень показали появу ракових клітин в їх організмі і збільшення рівня безпліддя. Але вважається, що в експерименті не було чистоти умов проведення. При цьому є й достовірні дані про токсичність окремих видів, наприклад генно-модифікованої кукурудзи», - підсумувала Кален.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, дієти
В тему