28 Серпня 2019
Новини

Коломойський радить Зеленському зняти частину санкцій із Росії

Коломойський радить Зеленському зняти частину санкцій із Росії

Український олігарх вважає за доцільне, щоб Київ запропонував Москві зняти частину санкцій, які було накладено на РФ за агресію на Донбасі.

«Є два види санкцій. Спочатку санкції ввели за Крим, а потім після 17 липня, коли вони збили «Боїнг», було введено санкції по Донбасу. І росіяни від них реально страждають. Тому я вважаю, що ми можемо запропонувати їм зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу, для нас це вигідна переговорна позиція», – сказав Коломойський в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.НЕТ» передає газета «День».

За його словами, «треба повертати Донбас зараз». «Ну, а потім мине кілька років, Росія нестійка, там завжди можлива раптова зміна влади, і ми візьмемо своє, якщо підготуємося. Якщо ми відпрацюємо механізм поступок – наша земля в обмін на санкції, – значить це працює, і ми в наступне вікно можливостей досягнемо більшого і по Криму», – пояснив бізнесмен.

На його думку, Росія зазнає великих втрат від санкцій, вони постійно посилюються, Донбас для РФ «великий тягар, на утримання виділяються величезні дотації із хирялявого російського бюджету, і ситуація погіршується».

Тому, як зазначає олігарх, позиція України допоможе зняти частину санкцій, а «реінтеграція Донбасу заощадить для Росії мільярди і зніме відповідальність за населення, яке вони там ледве-ледве годують». «В інакшому разі – нам доведеться розпочати економічну війну. Порушити питання, як метал, вироблений на Донбасі, продається на експорт, як Росія бере участь у підробці сертифікатів. Ось, наприклад, Челябінський феросплавний робить постачання на комбінати в Єнакієвому та Алчевську, подамо його у санкційні списки і повністю закриємо збут продукції до Європи», – сказав Коломойський.

«...Росія програла війну. Україну їм не взяти, а віддавати окуповані території рано чи пізно все рівно доведеться. Ми їм наразі пропонуємо піти на основі домовленостей, коли вони на багато можуть впливати... Ми маємо направити Росію в коридор для виходу із цих проблем», – додав бізнесмен.

Він вважає, що нині Росія хоче вийти з конфлікту на Донбасі, але при цьому змусити Україну відмовитися від окупованого нею Криму.

Бізнесмен не виключив також переформатування Мінських домовленостей у два пакети – один щодо Криму, а другий щодо Донбасу, і вирішувати ці проблеми по черзі.

На запитання, за яких умов із Росії може бути знято санкції щодо Донбасу, Коломойський заявив: «Три умови: коли на Донбасі настав мир – це раз, коли Росія виведе свої війська – це два, коли ми відновимо контроль України над державним кордоном – це три. Після виконання умов санкції знімаються».

При цьому він наголосив, що Києву треба це робити «не відмовляючись жодним чином від нашого суверенітету над Кримом, і навіть посилюючи нашу роботу в цьому напрямі». «Але якщо ми реалісти, якщо ми хочемо просування до миру і звільнення нашої землі, то треба почати з відпрацювання плану мирного звільнення, щоб за нашого життя до нас повернувся хоча б Донбас. Так, треба відокремити питання Криму та питання Донбасу, хоч як сумно це звучить», – сказав Коломойський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політолог, який задовго «напророчив» перемогу Зеленського, розказав про його «хуцпу»

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика, ігор коломойський
В тему

Останні матеріали