16 Серпня 2019
Новини

На Житомирщині лікарів судитимуть за смерть підлітка через неправильний діагноз

На Житомирщині лікарів судитимуть за смерть підлітка через неправильний діагноз

На Житомирщині чотирьох лікарів районної лікарні обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов'язків, що призвело до смерті неповнолітнього. Відтак медиків судитимуть.

 Про це речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко повідомив у соціальній мережі Facebook.

Як зазначається, закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні, наразі обвинувальний акт за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України скерований до суду.

Установлено, що у травні 2015 року, із місця ДТП, бригадою швидкої медичної допомоги до КУ «Центральної районної лікарні Червоноармійської райради» доставлений 16-річний місцевий житель у важкому стані, із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, травматичним шоком, множинними саднами голови, рук, ніг.

Неповнолітнього, поміщеного у відділення інтенсивної терапії, того ж дня оглянув консиліум лікарів у складі чергового лікаря-хірурга, в.о. начмеда (вона ж завідувачка дитячим відділенням – педіатр) та лікаря-анестезіолога.

Однак наступного дня, під час чергування вже іншого лікаря-анестезіолога у відділенні інтенсивної терапії, стан хворого погіршився та настала смерть.

За результатами експертиз, проведених спеціалізованими установами, у тому числі й ДУ «Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України» установлено, що лікарями не виконано вимог клінічного протоколу надання медичної допомоги.

Зокрема, неналежно проведено діагностику та обстеження, не поставлено своєчасно правильний діагноз та не госпіталізовано до спеціалізованого відділення стаціонару. Таким чином, трьох лікарів, які проводили консиліум щодо хворого, а також чергового лікаря-анестезіолога обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта.

Справу розглядатиме Червоноармійський районний суд. Публічне обвинувачення здійснюватиме Новоград-Волинська місцева прокуратура.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: НП, Україна, смерть, житомир, медицина, Лікарі
В тему