7 Серпня 2019
Новини

Покупалася в озері: волинянка підчепила смертельно небезпечну хворобу

Покупалася в озері: волинянка підчепила смертельно небезпечну хворобу

Підсумували інформацію про ключові ризики у сфері здоров’я на Волині за тиждень.

Про це повідомляють у ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Триваючий спалах кору: кількість випадків захворювання в Україні знову зростає. В області зареєстровано 12 випадків кору, із них 7 в Рожищенському районі. Тимчасове зниження захворюваності влітку відбувається завжди, проте, з початком навчального року очікується збільшення кількості постраждалих. Тому важливо захистити себе і зробити щеплення дитині до закінчення канікул.

Продовжують виникати спалахи гострих кишкових інфекцій: зареєстровано черговий спалах на об’єкті громадського харчування (захворіло 5 людей, зокрема дитина). В ході епідеміологічного розслідування встановлено, що зазначені вище захворілі особи  перебували  на поминальному обіді в  кафе торгового центру «Україна»  у  м. Ківерці. Ймовірна причина спалаху з’ясовується.

Залишається нестійкою епідемічна ситуація щодо хвороби Лайма: за медичною допомогою звернулося 2 людей, котрим діагностовано хворобу Лайма. Встановлено, що одна захворіла постраждала від нападу кліща в м. Камінь-Каширський, а лучанка місця зараження вказати не може. З початку року в області занедужало 15 осіб, зокрема 2 дітей.

За результатами термінових повідомлень проведені заходи реагування та оцінювання ризиків щодо постраждалих від укусів тваринами, у котрих підтверджено випадки захворювання на сказ  в Ковельському районі.

Зареєстровано перший в області випадок захворювання на лептоспіроз: захворіла мешканка м. Луцька віком 35 років. Зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,50С, ломоту в тілі, загальну слабість, болі в спині постраждала звернулась до сімейного лікаря. Перебувала на амбулаторному лікуванні близько тижня. Оскільки покращення в стані здоров’я не відбувалось, хвора госпіталізована в міську клінічну лікарню. Після проведених діагностичних досліджень жінці встановлено діагноз «Лептоспіроз». На сьогодні вона продовжує лікування в інфекційній лікарні. В ході епідрозслідування виявлено, що напередодні захворювання хвора перебувала на відпочинку на  озерах Луцького (с. Сирники та с. Воротнів) та Ратнівського районів (с.Самари — озеро Луки).

Довідково. Людина може інфікуватися збудником лептоспірозу при купанні у забруднених лептоспірами водоймах, при вживанні заражених харчових продуктів, під час догляду за хворими тваринами, через недотримання правил особистої гігієни. Мікроби потрапляють в організм людини не лише через травний тракт, а й через ушкоджену шкіру, слизові оболонки рота, носа, очей. Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини, переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, (хворі та носії збудника) сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Хвороба проявляється у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Від людини до людини недуга не передається. Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Для уникнення захворювання необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, бути обережними у водоймах, уникати контактів із інфікованими тваринами, триматися якомога далі від забруднень утворених випорожненнями тварин, а також боротися з гризунами.

Читайте також:

Луцькі водойми небезпечні! Де на Волині можна купатися

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, хвороби, Волинь
В тему

Останні матеріали