29 Липня 2019
Новини

Відео висадки американців на Місяць пішло з молотка за 1,82 млн доларів

Відео висадки американців на Місяць пішло з молотка за 1,82 млн доларів

Колишній власник касет купив їх 40 років тому за 218 доларів.

На аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку анонімний колекціонер придбав три оригінальні відеокасети, на яких зафіксована висадка на Місяць Ніла Армстронга і Базза Олдріна 50 років тому. Про це пише «Фокус».

На записі, яка триває 2 години 24 хвилини, можна побачити, як астронавти встановлюють на Місяці прапор США, а також почути знамениті слова Ніла Армстронга: «Це маленький крок для людини, але гігантський стрибок для людства».

Понад 40 років тому американець Гері Джордж, у той час стажист NASA, всього за 218 доларів купив на урядовому аукціоні вантажівку з відеокасетами, серед яких виявилися три касети з написом «Apollo 11 EVA».

«Я поняття не мав, що на касетах є щось цінне», – каже 65-річний Гері Джордж. У нього навіть не було обладнання для перегляду придбаних відеокасет. Кілька з них він, навіть не переглянувши, продав телеканалам по 50 доларів за штуку. На щастя, він зберіг стрічки з маркуванням NASA.

У 2006 році NASA вперше визнало, що втратило оригінальні записи висадки на Місяць. А два роки по тому Джордж випадково розповів про свої касети другові, що працює в NASA. Експертиза показала, що це єдиний збережений оригінальний запис першої висадки людей на Місяць.

Читайте також: В останнього астронавта, який ступав на Місяць, алергія на місячний пил (фото)

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, сша, космос, місячний календар
В тему