24 Липня 2019
Новини

6 навичок, які слід розвивати в дітей, для успішного майбутнього

6 навичок, які слід розвивати в дітей, для успішного майбутнього

У всьому світі системи освіти не встигають адаптуватися до вимог сучасного світу: 65% дітей, які навчаються в початковій школі, будуть зайняті в професіях, які ще не існують. Це покладає на батьків додаткову роботу і відповідальність.

Про це УНН повідомив віце-президент Асоціації платників податків України, автор соціальної ініціативи ІТ-школяр Валерій Омельченко. 

Він назвав шість навичок, які необхідні кожній дитині для успішного навчання та побудови кар'єри.

ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ 

Включає в себе інформаційну та комп'ютерну грамотність, основи комунікації за допомогою комп'ютерних технологій, створення цифрового контенту, рішення задач за допомогою цифрових технологій. 

КІБЕРБЕЗПЕКА

Основи безпечної поведінки в інтернеті повинен знати кожен власник смартфона. Кілька правил для дітей: не ділитися персональною інформацією в мережі, не зустрічатись особисто з "інтернет-друзями", не приймати повідомлення від незнайомців і не відкривати мультимедійні дані, які мають ознаки "вірусних". 

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ І МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

В епоху надлишку інформації навіть дорослому буває складно відрізнити фейк від правди. Медіаграмотність вирішує цю проблему: вчить ідентифікувати пропаганду, цензуру, однобоко поданий матеріал. 

ОБЧИСЛЮВАЛЬНЕ МИСЛЕННЯ І ПРОГРАМУВАННЯ

Вивчити нову мову програмування не так вже й складно. Але куди важливіше навчитися алгоритмичному способу мислення з логічними прийомами і здатністю розбивати будь-яке завдання на дрібні частини. Ця навичка потрібна не тільки програмістам, вона буде корисною в будь-якій сфері діяльності. 

РОБОТЕХНІКА ТА ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ

Цей напрямок заслуговує хоча б поверхневого вивчення в зв'язку з темпами розвитку штучного розуму. У майбутньому, коли він наблизиться до аналітичних здібностей людини, не буде зайвим розуміти, як його «вимкнути». 

УМІННЯ ВЧИТИСЯ

«Найголовніша навичка майбутнього, на мій погляд, — це вміння вчитися і брати відповідальність за себе і навколишній світ. Навчання теж йде в онлайн-формат, і більшість сучасних дітей не читають книжки, а слухають підкасти та дивляться влоги. Якщо і навчання стає мобільним, потрібно прищеплювати навичку вчитися постійно. Це і є головною запорукою успіху в майбутньому», — вважає Валерій Омельченко.

Саме тому Комітет з цифрових технологій при МОН хоче навчати школярів і вчителів кібербезпеці. 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, навички, майбутнє, успіх, діти
В тему

Останні матеріали