20 Липня 2019
Новини

«Древнє Трипілля»: піді Львовом розкопали 5-тисячолітній артефакт (фото)

«Древнє Трипілля»: піді Львовом розкопали 5-тисячолітній артефакт (фото)

На Львівщині під час розкопок натрапили на сліди стародавньої культури. Археологи вже кажуть, що ця знахідка віком 5000 років – сенсаційна.

На горі Жупан, що височіє неподалік міста Винники піді Львовом, археологи розкопали амфору часів Трипільської культури. Про це 19 липня на своїй сторінці у Facebook написав мМіський голова Винників Володимир Квурт.

На старовинну посудину натрапили під час розкопок на місці давнього людського поселення. Її вік становить близько п’яти тисяч років.

«На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані, і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини», – пише у соцмережі мер Винників.

Зазначається, що на фрагментах посудини можна побачити орнаменти, притаманні виключно Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду.

«Також на території об’єкта науковці натрапили на наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами», – додав Квурт.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів, суспільство, Фото
В тему