19 Липня 2019
Новини

Культовим місцем Нью-Йорку став цілодобовий український ресторан

Культовим місцем Нью-Йорку став цілодобовий український ресторан

У Нью-Йорку, на Мангеттені, розташований легендарний ресторан «Веселка» із українською кухнею. Він є одним із культових місць Нью-Йорка, який існує майже 60 років.

Тут 24 години на добу 7 днів на тиждень можна поласувати недорогими, але смачними українськими стравами. пише Радіо Максимум.

Власником ресторану є Том Берчард, а його перша дружина була донькою засновника «Веселки», відомого у Нью-Йорку українця Володимира Дармохвала. Спершу «Веселка» геть відрізнялася від теперішньої, пригадує Том. То була звичайна крамниця, де продавали солодощі, цигарки, газети і лотерейні квитки, а також подавали українські обіди та вечері.

«У той час українські жінки просто приходили і готували ввечері їжу для власника. Його дружина жила в Нью-Джерсі, а він тут – через дорогу. Приходили його друзі, він подавав їм їжу і навіть не завжди просив платити. Так починався наш бізнес. І мені здається, ми досі подаємо ту саму їжу. Рецепти майже не змінилися», – зазначає Берчард.

Шеф-кухар ресторану Дмитро Марценюк підтверджує, що основне меню залишилося таким, яким воно було 10, 20, 30 років тому. Щоправда, воно доповнилося авторськими варіаціями.

«У нас дуже популярні вареники з яловичими ребрами. Це була моя ініціатива, мій рецепт»– хвалиться шеф-кухар.

Вареники тут ліплять українські та польські емігрантки – по три тисячі штук на день. Секрет смачного вареника, кажуть, у гарному тісті, щедрій начинці і дещиці любові.

Як для Мангеттена кухня «Веселки» просто величезна. Самого лиш борщу тут готують майже 20 тисяч літрів на рік. І хоча здебільшого в ресторані працюють українці, склад працівників – мультикультурний, а серед відвідувачів 90% – іноземці. Усім до смаку домашня українська їжа – і ми їх чудово розуміємо.


 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Україна, суспільство, українська кухня, нью-йорк, ресторани
В тему