18 Липня 2019
Новини

Одна з останніх великих: померла народна артистка України

Одна з останніх великих: померла народна артистка України

У Києві, на 92-му році життя померла народна артистка України, театральний педагог і талановита актриса Валентина Іванівна Зимня.

Про це повідомив один з її учнів В'ячеслав Соломка на своїй сторінці в Facebook.

Валентина Зимня народилася 14 січня 1928 року в селі Вишнівчик Хмельницької області. В 1950 році вона закінчила Київський театральний інститут. Багато років пропрацювала актрисою Чернівецького українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. З 1969 року стала викладати в Київському університеті театру, кіно і телебачення. Вона випустила 8 курсів.

Померла народна артистка України, яку всі любили
Померла народна артистка України, яку всі любили

На її рахунку багато головних ролей в популярних театральних постановках, а також ролі в кіно. Вона знялася у фільмах: «Вовчиця», «Маріанна», «Платон мені друг», а також в серіалах: «День народження Буржуя», «Смерть шпигунам!», «Повернення Мухтара», «Леді Бомж», «Лісовик».

У 1960 році вона отримала звання народної артистки УРСР, також на її рахунку три ордени княгині Ольги – першої, другої і третьої ступеня за значний внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм.

«Моя і наша театральна мама! Валентина Іванівна Зимня! Велика! Одна з останніх великих! Вона повірила колись у мене і дала дорогу в професію! Вона виховала понад 200 акторів! Сьогодні на 92-му році життя вона пішла. Валентина Іванівна, спасибі Вам за все! Ваші уроки і Ваша ЛЮБОВ залишаться з нами назавжди!!!» - написав В'ячеслав Соломко.

Померла народна артистка України, яку всі любили
Померла народна артистка України, яку всі любили

Серед її учнів також – Анатолій Гнатюк, Євген Нищук, Сніжана Єгорова, Лілія Ребрик, Андрій Вовкун, Андрій Середа, Інна Капінос, Олесь Санін, Петро Мага та багато інших.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, смерть, Таблоїд, свято
В тему

Останні матеріали