15 Липня 2019
Новини

У Варшаві поляки підпалили житло українців

У Варшаві поляки підпалили житло українців

У ніч з п'ятниці на суботу, 13 липня, невідомі кинули палаючу пляшку з бензином в квартиру громадян України, які займалися будівництвом варшавського метро.

Про це повідомляє організація «Центр моніторингу расистського та ксенофобського поведінки» (OMZRiK) Варшави, передає УНН.

Крім того, повідомляється, що на стінах сходової клітки під'їзду, де проживають українці, були написані образи. На фотографіях з місця інциденту, опублікованих організацією, видно написи «kurwy ukrainskie», «won z polski» і «bydlaki», нанесені на стіни чорною фарбою.

Українці у відповідь написали лист зі зверненням до поляків, який також опублікувала організація.

«Поляки будують за кордоном, а ми разом з турками будуємо для вас станцію метро на вул. Горчевской. Ми приїхали сюди за хлібом, але ми не хочемо його безкоштовно, ми працюємо під землею на глибині 25 метрів, щоб заробити гроші. Ми збагачуємо Польщу не тільки своєю роботою, але і податками, з яких, зокрема, польська держава фінансує лікарні, школи і пансіонати. Наші дружини і сестри часто працюють прибиральницями і няньками - завдяки цьому у багатьох з вас є можливість отримати більш високооплачувану роботу і підвищити свій рівень життя. Тому ми не розуміємо причину, по якій нас ображають ... Наш будинок підпалили, ми відчуваємо загрозу», - йдеться у зверненні.

Поліція була повідомлена про інцидент, справу розслідує штаб округу Варшава-Воля.

Більшість з нелегально працевлаштованих іноземців в Польщі - українці. Так, за результатами контролю, проведеного Державною інспекцією праці у першому півріччі 2019 року, в Польщі у кожній третій фірмі, в якій працюють іноземці, виявлено порушення, пов'язані з нелегальним працевлаштуванням іноземців. Найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців становили громадяни України. 

Найчастіше порушують правила працевлаштування фірми з таких галузей: будівництво, торгівля і послуги.

Роботодавець, який нелегально працевлаштовує іноземців, повинен заплатити штраф 30 тисяч злотих. Штраф накладається теж на працівників, котрі працюють нелегально.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, НП, підпал, українці у польщі, кримінал
В тему